Tofaş Bursa Anadolu Arabaları müzesi kapılarını açtı

Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, koronavirüs pandemisi nedeniyle kapalı kaldığı üç ayın ardından, kapılarını yeniden açtı. Pandemi ile mücadele çerçevesinde hijyen önlemlerinin alındığı müze içerisinde; ziyaretlerle ilgili yeni normale uygun olarak birçok tedbir uygulanmaya başlandı.

Çalışanların ve ziyaretçilerin sağlığı için müze alanı dezenfekte edilerek, hijyenik gerekliliklerin üst seviyede ve sürekli sağlanmasına yönelik düzenlemeler yapıldı.

Müze girişine, zemine ve uygun mesafede görülebilir alanlara, maske kullanım talimatları ve alınabilecek önlemler hakkında bilgilendirme yazıları yerleştirildi. Aynı zamanda müze personeli de pandemi süreci ve olası riskler konusunda geliştirilecek çözümlerle ilgili eğitimler aldı.

Ziyaretçi kapasiteleri yeniden düzenlendi

Alınan tedbirler doğrultusunda müzenin girişinde ateş ölçümünün yapılması, ziyaretçilerin ise sosyal mesafe kurallarına uyması ve maske takması zorunlu hale getirildi. Tüm bunlarla beraber, ziyaretlere “kapasite uyarısı kuralı” da getirildi.

Müze içerisinde en fazla 20, sergi salonunda ise en fazla 15 kişi girebilecek şekilde kapasite ayarlandı. Ayrıca grup ziyaretleri ve rehberli turların düzenlenmesi ile eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine ise bir süreliğine ara verildi.

Ziyaretçilere broşür dağıtılmaması ve hediyelik eşya satış bölümü, kafeterya, trafik eğitim pisti, atlıkarınca gibi ortak kullanım alanlarının kapalı tutulması da uygulanmaya başlanan değişiklikler arasında yer aldı.

Banklar, sosyal mesafe kuralına uygun konumlandı

Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi bahçesinde bulunan banklar ile iç alandaki oturma grupları, ayırıcı olarak kullanılan parçalarla sosyal mesafe kuralına uygun olarak konumlandı. Atıkların ise uygun koşullarda imha edilmesi için giriş ve çıkış bölümlerine, maske ve eldiven atık kutuları yerleştirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz