TMSF, BMC’de son karar için bu hafta toplanacak

TMSF’nin yönetimini devraldığı Çukurova Grubu’nun BMC’si karar haftasını yaşıyor. Peki BMC'de üretim 2 Eylül tarihinde başlayabilecek mi? 

Boyahane ve dökümhane gibi bölümlerde küçük öncü ekiplerin üretim öncesi hazırlık çalışmaları, bir üst boyuta çıkacak mı? Mühendis Osman, Şef Çağrı gibi isimlerin yanına yeni isimler katılacak mı?

 

Alınan duyumlara göre TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül’ün de katılımıyla bu hafta yapılacak toplantıyla şirketin 2 Eylül tarihinde işbaşı yapmasının ilan edilmesi bekleniyor.

 

Toplantıda masaya gelecek kararların çalışanlar için olumsuzluklar içerdiği de belirtiliyor. TMSF takviyeli BMC yönetiminin, çalışanların belli bir döneme kadar olan alacaklarını kabul etmek istediği ama belli bir dönem sonrasındaki alacakları ve SGK primlerini üstlenmek istemediği iddia ediliyor.

 

Şu anda duyum halinde olan bu gelişmeler için bu hafta yapılacak toplantının karar toplantısı olacağı kulislerde dile getiriliyor.

 

Özellikle bazı büyük tedarikçilerin kapanmış olması ve onların temin edeceği parçaların temininde sıkıntı yaşanacak olması önemli bir sorun olarak görülüyor.

Bakalım, bu hafta BMC’de neler olacak? 2 Eylülde üretim başlayacak mı? 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz