TIR’ların mesaisi bitmedi

 

 

Üç büyük yerli kamyon üreticisinden biriydi

BMC'de dün gelen ilk icra memurları grubunu ikna ederek geri göndermeyi başaran BMC Hukuk Ekibi, bugün başarısız kaldı. BUgün gelen icra memurları gün içinde fabrikada alınabilecek olan ne varsa 3 TIRA yüklemeye başladı.

Masa ve sandalyelerden bulunabilen bilgisayarlara kadar, depolardaki seclara kadar pek çok mal ve ekipman, Tırlara dolduruldu.

BMC işçilerinin 17:30'da sona eren mesailerine karşın, TIR'ların mesaisi sona ermedi. İcra memurları ve avukatlar fabrika bahçeleri ve depolar dahil her yeri arıyorlar.

Bu aramalarda elde edilen her türlü "para edecek malzeme"ye el konuluyor.

Bu gece itibariyle BMC ile alacaklı firma arasında anlaşma sağlanamaması durumunda, yarnın fabrikada hiç bir şey kalmayacağı belirtiliyodr.

Üç büyük üreticiden biriydi

Türkiye'de afır kamyon üretimi yapan Mercedes ve Ford'a kafa tutan tek yerli üreticiydi. BMC'nin bu konumdan kısa sürnede icralık hale gelmesi de enteresan. Müşteri varken, yıllar sonranın üretimi bile satılabilmişken, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri'nin otobüs ihaleleri kazanıylmışken, Silahlı Kuvvetler'den Kİrpi ihalesi kazanılmışken, şirketin icra davalarında boğulmasına yorum getirmek zorlaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz