Ticari Araç Fuarı COMVEX açılıyor

İki yılda bir Autoshow Fuarı'yla dönüşümlü düzenlenen Ticari Araçlar Fuarı COMVEX, açılıyor.

COMVEX 4. TİCARİ ARAÇLAR, OTOBÜS VE YAN SANAYİ FUARI, 14- 17 Kasım 2013 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ticari araçlar dünyasındaki yeniliklerin sergilendiği buluşma ve gösterisi noktası oldu.

 

 

Otomotiv sektöründe değişik kesimleri temsil eden Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) ile Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ve birlikte Ağır Ticari Araçlar Derneği (TAID) tarafından 2007 yılından bu yana iki yılda bir düzenlenen COMVEX fuarı bu yıl fuara 8'i motorlu taşıt firması olmak üzere onlarca katılımcı firmayla perdeyi indirdi.

Türkiye otomotiv sanayinin en önemli üretim ve ihracat kalemlerinden biri olan ticari araçlarda Türkiye'nin üretimi 2011 yılında 549 bin adete yükselmişti. Bu yıl iç pazardaki yavaşlamanın da etkisiyle üretim 496 bin adete geriledi. Yani Türkiye otomotiv üretiminin yüzde 43'ü ticari araçlara ait. 

 

Fuarda Ford, Fiat, Otokar, Gaz, Karsan, Isuzu, Tırsan, İveco ve Mercedes markalarının en son model ticari araç çözümlerini izlemek mümkün.

 

FORD'DAN 3 TÜRKİYE LANSMANI

Ford, fuarda mühendislik çalışmaları da Türkiye'de yürütülen ve 2014 yılında piyasaya çıkacak yeni aracı Courier'in hem Transit hem de Tourneo versiyonunu sergileyecek. Yine 2014 yılında Kocaeili fabrikasında üreteceği yeni 7. nesil Transit modeli de Ford'un önümüzdeki yıl ticari araç piyasasındaki en önemli güçlerinden biri olacak.

 

Ford'un standında hafif ticari araçların yanı sıra markanın yeni dönemde büyüyeceği kamyon ve çekici sınıfındaki temsilcisi ağır ticarileri de sergiliyor. 

Markanın 1+5 oturma düzeniyle yeni bir ihtiyacı gidermeye yönelik modeli Ford Cargo 1832 Çift Kabin bunlardan biri.

 

Ford'un standı 2. salonda…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FİAT'IN FUAR KOZLARI

Fuarda Fiorino Combi Trekking, Doblo Combi Premio Black ve Doblo Cargo Maxi XL, kompakt pick-up modeli Practico ile Ducato Delux minibüs ve kamyonet versiyonlarını tüketicilerin beğenisine sunuyor. 

 

ISUZU'DAN D-MAX ÜRETİMİ İÇİN İMZA TÖRENİ VAR

 

 

Fuara N Serisi'nin yanı sıra otobüs modellerini de sergileyecek olan Anadolu Isuzu, bir de uluslararası öneme sahip bir anlaşmaya imza atıyor. 7 yıldır üretildi,üretiliyor denien D-max pick up üretimi için son imza atılıyor. Japonya'dan gelen uluslaraarası Isuzu yöneticileri de fuarda hazır olacak.

 

RUS MARKASI GAZ'DAN YENİ NEXT LANSMANI

 

Rusya'nın en büyükt ticari araç markası olan ve Türkiye'de Mersa otomotiv tarafından temsil edilen Gaz, yeni modeli Gazelle Next'i yollara çıkarmaya hazırlanıyor.

Yeni Next, 3.5 ton ağırlığı ve taşıma kabiliyeti ile Rusya'da en popüler ticari araçlardan biri.

 

KRONE'DEN ÜÇ ÜRÜN

Lojistik sektör temsilcilerinin de biraraya geleceği Comvex'e Doğuş otomotiv şirketi Krone de katılıyor. Fuarda Box Liner, Megaliner Huckapack ve Profi Liner-55 adlı ürünler sergilenecek. Doğuş Otomotiv, 2012 yılında 35 milyon euro yatırımla İzmir-Tire'de fabrikasında ürettiz bu ürünleri. 

Krone Doğuş Treyler fabrikasında, teknolojinin tüm imkânları kullanılarak üretilen bu üç modelde, diğer tüm Krone modellerinde olduğu gibi, yüzey koruma işlemi kataforez daldırma ve toz boya teknolojisi sayesinde 10 yıla kadar paslanmadan kaynaklı çürümelere karşı ürün garantisi sağlanıyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz