Then. Now. Always

Volkswagen ile özdeşleşmiş son slogan “Das auto” idi. Ama artık bu algı değişecek.
Daha önce ünlü sloganını bırakarak yoluna devam edeceği açıklanan Volkswagen için “Das Auto” kesin olarak tarih oldu.
Alman devi yeni reklam kampanyasında “Das Auto” sloganını kullanmama kararı aldığını açıkladı.

Sloganı değiştirme sebebinin yeni pazarlama stratejileri olduğunu söyleyen Volkswagen, dizel emisyon skandalında küresel olarak kaybettikleri güveni geri kazanmak ve satışlarını arttırmak için bu ay Avrupa’da yeni reklam kampanyasına başlıyor.

Volkswagen’in yeni stratejisinin odak noktasında artık otomobiller, tasarım ve teknolojiden ziyade insanlar ve şirketin ürünlerini kullananların etkileşimleri yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan VW’nin Satışlardan Sorumlu ismi Juergen Stackmann, “Kullanan herkes, otomobillerini anılarıyla ilişkilendiriyor. Bu yüzden Volkswagen hayatlarının bir parçası” sözleriyle tüketicilerle duygusal bir etkileşime girileceğinin sinyallerini verdi. Stackmann ayrıca dizel skandalını da belirterek, geçtiğimiz aylarda markanın güvenirliğini kaybettiğini ancak şu anda o güveni geri kazanmak için her şeyi yaptıklarını söyledi.

Reklam kampanyası bu ay önce Almanya’da yayına girecek. Almanya’yı daha sonra İngiltere, İspanya, Portekiz, Avusturya ve İsviçre takip edecek. Mart ayından itibaren ise tüm dünyada yeni reklamlar yayınlanmış olacak.

Bu arada, “Das Auto”ya veda eden Volkswagen artık yoluna “Then. Now. Always.” yani “Sonra. Şimdi. Her zaman” ile devam ediyor.

Volkswagen’in İngiltere’deki satışları 2016’nın ilk ayında yüzde 14 geriledi. Marka, anavatanı Almanya’dan da gol yedi ve ocak ayını yüzde 8.6’lık kayıpla kapattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz