Teşvik raporu Paris yolunda

0

Türkiye'deki yeni teşvikler Paris'e raporlanacak,

2008'de kaçan '2007 Dosyası'na eklenecek

Peugeot Türkiye, PSA'nın "2007 Dosyası"na girecek yeni teşvik raporu hazırlıyor. Türkiye'ye gelmeyen yatırımların sonuncularından Fransız PeugeotCitroen B sedan dosyası için Peugeot Türkiye, yeni teşvikleri detaylandırarak, Paris'e rapor edecek. Teşvik açıklamaları üzerinde çalışan şirket yönetiminin göndereceği "Yeni Teşvik Raporu, 2007 Dosyası'nda Türkiye bölümüne eklenecek.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti, "Bu yatırımın yeri Türkiye olmadıysa da, Peugeot dünyasında gerek yan sanayi, gerek iç pazar, gerek üretimde maliyet ve kalite avanatajları nedeniyle yatırım yapılacak yerler listesinde Türkiye en üstlerde yer alıyor. 2007 Dosyası kapanmadı. Türkiye'nin bu dosyaya yakınlığı biliniyor. Canlı bir dosya bu. Yeni teşvik raporu da bu dosyaya eklenecek. Yeni modelin üretim kapasitesi artırılacak olursa, Türkiye bu listeye en üstten girer" bilgisini verdi.

PARİS'TE GÖSTERİLECEK

İlk kez Paris Motor Show'da gösterilecek yeni B sedan üretiminin 100 bin adetle başlayacağını söyleyen Bergeretti, yeni aracın adının henüz kesinleşmediğini ama şu anda 2007 dosyası olarak kodlandığını belirtti. Yeni otomobilin 208 Sedan olmayacağını, özel tasarlandığını ifade ederek, şu bilgileri verdi: "Yeni araç,Türkiye'de ekim ayı içinde yapılacak uluslararası basın test sürüşlerinin ardından satışa çıkacak. Türkiye'de ise kasım ayındaki İstanbul Autoshow Fuarı milad olacak. Türkiye bu aracın çok tutulacağı ülkelerden biri olacak."

500 KİŞİLİK BASIN ORDUSU GELECEK

Türkiye'de yapılacak uluslararası test sürüü için yer önerilerinin de netleştirilmeye başladığı yeni araç için 500 kişilik uluslararası bir basın ordusunun Türkiye'ye geleceği öngörülüyor. Türkiye'de Peugeot markasının ilk uluslarası test sürüşü olacak B sedan lansmanı ekim ayında gerçekleşecek.

B SEDANDA 2 YENİ BENZİNLİ MOTOR OLACAK

Yeni otomobilin tasarımına ve özelliklerine çok güvendiklerini belirten genel müdür Bergeretti, yeni otomobilde PSA'nın iki yeni benzinli motorunun ilk kez kullanılacağını belirttikten sonra, "satışlarımızın çoğunun dizel olacağını tahmin ediyoruz" şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here