Tesla’dan kamyon atağı!

Elektrikli araçlarıyla otomotiv dünyasına hızlı bir giriş yapan ve piyasa değeriyle 100 yıllık otomotiv devlerinin önüne geçen Tesla, yeni bir hamleyle daha gündemdeki yerini korudu. Son olarak Model 3’ün teslimatlarıyla ilgili manşet olan Tesla, yeni bir alana daha giriyor. Eylül ayındaki lansmana hazırlanan üretici, tamamen elektrikli kamyonunu görücüye çıkaracak.

Reuters’da yer alan bilgiye göre elektrikli Tesla’nın elektrikli kamyonu 320 ile 480 kilometre menzile sahip olacak. Uzun yol yapan, konvansiyonel motorlu kamyonların yaklaşık 1.600 kilometre gittiğini düşünürsek, Tesla’nın kamyonunun menzilinin oldukça kısa olduğunu söyleyebiliriz.

Sürücüsüz araç teknolojileri üzerinde çalışan Tesla yeni kamyonuna bu teknolojiyi de entegre edebilir. Tesla, kamyonlarında menzil sorununu halleder ve sürücüsüz araç teknolojisini kullanmaya başlarsa uzun yol şoförlerinin işi tehlikeye girebilir.

Tesla CEO’su Elon Musk, geçen günlerde yeni kamyonla ilgili bir görsel paylaşmıştı. Karanlıkların içinde LED farları parlayan kamyon, adeta bir bilimkurgu filminden fırlamış gibi duruyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz