Tesla Roadster… Neden olmasın!

Tesla’nın patronu Twitter’dan yanıtladı.

Sosyal medya platformlarının yaygınlaşmasıyla yöneticilerin bu mecralarda aktifliği de günden güne artmaya başladı. Twitter’ın aktif kullanıcıları arasında yer alan Tesla’nın patronu Elon Musk da Twitter’da bir soruyu bizzat yanıtladı. Böylelikle, Tesla’nın geleceğine dair merak edilen bir soru ilk ağızdan netlik kazandı.

Bir kişinin “Tesla kataloğunda raodster görecek miyiz” sorusuna Musk, Twitter üzerinden “Birkaç yıl sonra evet” şeklinde yanıt verdi.

İşte o konuşma

Tesla CEO’sunun Twitter konuşması

Yeni spor model ile ilgili henüz başka bir takvim yok. Ancak Mask’ın bu yanıtı, elektrikli otomobil dünyasının bu önemli temsilcisinin çok yakın zamanda olmasa da kataloğuna spor bir otomobil katma planları yaptığını gösteriyor. Dev Gigafactory tesisinin yatırımı sürerken Tesla’nın heybesinde, pick-up, minibüs ya da SUV projelerini görmek de şaşırtıcı olmayacak…

Tesla’nın Roadster geçmişi

Elektrikli araç devi aslında Roadster bir modele çok da yabancı değil. Marka 2008-2012 yılları arasında Tesla Roadster ismiyle iki kişilik bataryalı elektrikli (BEV) bir spor otomobil üretmişti. Lotus Elise temelli sporcunun elektrikli motoru tabiki Tesla tarafından üretilmişti. 

Tesla tarafından geliştirilen lityum-iyon akü ile tek bir şarj ile 393 km (200 mil) menzile sahip olan araç, 0–100 km/h hıza 3.9 saniyede çıkıyordu.

Tesla Türkiye’ye gelecek mi?

Açıkladığı genişleme planı doğrultusunda 2016 yılı içinde aralarında Türkiye’nin de olduğu bazı ülkelere ulaşmayı hedefleyen Tesla, bu planlarını 2017 yılına ertelediğini açıklamıştı. Amerikan devi, 2017 yılı içinde Türkiye’ye gelecek. Markanın resmi sitesinde yer alan haritada Tesla’nın; İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 9 farklı ilde Tesla Supercharger istasyonu açmayı planladığı görülüyor.

Tesla’nın 2017 haritasında Türkiye de var

Tesla’nın Türkiye’ye gelmesi, Türkiye’deki 100’den fazla Tesla kullanıcısı tarafından dört gözle bekleniyor. Hatta, Sapanca’da geçen günlerde ikinci Tesla Türkiye buluşmasını yapan Türk kullanıcılar; bu etkinlikte Tesla CEO’su Elon Musk’a seslenerek, markanın Türkiye’ye gelmesi yönünde çağrıda bulundu.

O etkinliğin detaylarını da haberimizde bulabilirsiniz.

Türk Tesla kullanıcıları isyan etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz