Tesla ile çalışan Bursalı Maysan Mando genel müdür değiştirdi

Tesla için de amortisör üreten Çukurova Holding bünyesinde kalan nadir şirketlerden Maysan Mando üst yönetiminde beklenmedik değişiklik. Şirketin 5 yıldır genel müdürlüğünü yürüten Anıl Yücetürk, yerini Tülay Hacıoğlu Şengül’e bıraktı. Türkiye’nin en büyük amortisör üreticilerinden olan Maysan Mando, Koreli ortağıyla birlikte yepyeni bir yatırıma start vermek üzere. Şirket, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bir süredir yeniden yapılanma çalışması yürüttüğüne vurgu yaptı. Açıklamada büyüme hedeflerine yeni bir heyecanla ilerlemek için yeni bir yönetimle yol alınacağı belirtiliyor.

Bursa’daki tesislerinde üretim yapan şirket 75 ülkeye ihracat yapıyor. İhracat listesinde Tesla da bulunuyor.

Uzaya giden Tesla’nın amortisörleri Türkiye’den

Maysan Mando Bursa’daki fabrikasında üretim yapıyor.

Tülay Hacıoğlu Şengül kimdir?

1977 Eskişehir doğumlu olan Tülay Hacıoğlu Şengül, otomotiv sektöründe 20 yılı aşan bir deneyime sahip. Şengül’ün profesyonel deneyim listesinde Lojistik, üretim, satın alma, kalite, tedarikçi geliştirme, satış ve iş geliştirme, proses mühendisliği, bakım, iş sağlığı ve güvenliği, çevre yönetimi gibi alanlarda çalışmalar yer alıyor.

Eğitim hayatının ardından Karsan Otomotiv bünyesinde çalışma hayatına başlayan Şengül; 12 yıl üretim ve lojistik bölümlerinde değişik görevler yürüttü.

Daha sonra Rollmech Automotive şirketinde 9 yıl görev yapan Tülay Hacıoğlu Şengül, şirket bünyesinde değişik görevler üstlendi.

ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden (1994 – 1999) mezun olan Şengül, Uludağ Üniversitesi’nde de İşletme Yüksek Lisans eğitimini (2000 – 2003) tamamlamıştır.

Şengül, evli ve 2 erkek çocuk annesidir.

Maysan Mando nedir?

Çukurova Holding ve Güney Koreli Mando Grubu’nun iştiraki olan Maysan Mando, binek ve hafif ticari araçlar, otobüs ve kamyonun yanı sıra, demiryolları ve askeri uygulamalara yönelik ürünler geliştirip, üretiyor.

2019 yılı itibariyle 50. yılını geride bırakan şirket, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni fabrikasında üretim yapıyor.

Türkiye’nin en büyük amortisör üreticisi olan şirket, AR-GE çalışmalarıyla geliştirdiği yenilikçi ürünlerini de 75’ten fazla ülkeye ihraç ediyor.

Maysan Mando’nun %50 iştikakçısı olan Mando Grubu ise dünya genelinde 24 üretim lokasyonuna, 15 AR-GE Merkezine, 10 satış ofisine ve 7 araç test sahasına sahiptir.

Güney Kore’nin en büyük şirketler topluluğu arasında yer alan Halla Holding’in iştiraki konumundaki Mando; 7 milyar dolar ciroya sahip. Şirket otomotivde dünyanın ilk 10 markasının tamamının en önemli tedarikçileri arasında. Aynı zamanda otonom araç teknolojileri konusunda da 4. nesil ekipmanlar üreten bir şirketler topluluğu.

Mando Grubu’nun tüm dünyadaki fabrikaları dikkate alındığında ise ticari araç amortisör tasarımı ve üretimi konusunda Maysan Mando, know-how’ını geliştirmiş en önemli fabrika özelliği taşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz