Temsa’dan dünyada bir ilk

Sabancı Holding’in 9 aylık bilançosunu açıklayan CEO Zafer Kurtul, yüzde 100 elektrikli Temsa otobüsü önümüzdeki ay piyasaya sunmayı planladıklarını söyledi.

Kurtul, “Türkiye’nin yüzde 100 yerli ilk elektrikli otobüsünü Aselsan ile ürettik. Önümüzdeki ay içinde bu otobüsümüzün lansmanını yapmayı planlıyoruz. 8 dakikada şarj olma özelliğiyle de dünyada bir ilk olacak ve topluluğumuzun inovasyon gücünü bir kez daha göstermiş olacağız” dedi.
Temsa’dan dünyada bir ilk olarak kayıtlara geçecek.
Temsa ayrıca Balıkesir’e 22 yeni belediye otobüsünü de teslim etti.

2016 Temsa satışları iki katına çıktı

Sabancı Holding CEO’su Temsa hakkında şu bilgileri de verdi:
“Temsa ilk 9 ayda satış adedi olarak ihracatını geçmiş yılın aynı dönemine göre iki katına çıkardı. Temsa Maraton aracımızın yurtiçi pazara sunulması ile yurtiçi otobüs pazarı seyahat segmentinde geçen yılın ilk dokuz ayındaki pazar payımız yüzde 26 iken, 2016 yılının ilk dokuz ayındaki pazar payımız yüzde 37’ye yükseldi.

Yurt içi midibus segmentinde pazar payımız geçen yıla göre yüzde 29’dan yüzde 34’e yükseldi. Temsa markalı otobüslerimizi artık dünyanın 66 ülkesinde görmek mümkün. Silikon Vadisi’nde bile Temsa otobüsleri tercih edilir durumda.”

Bu arada Temsa’nın kent belediyelerinin ihtiyaçlarına yönelik otobüs teslimleri de devam ediyor.

22 otobüs Balıkesir Belediyesi'ne teslim edildi.
22 otobüs Balıkesir Belediyesi’ne teslim edildi.

TEMSA’DAN BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE
22 ARAÇLIK TOPLU TESLİMAT
13 AVENUE, 5 SAFIR, 4 PRESTIJ SX BALIKESİR ULAŞIMINDA

TEMSA, Balikesir Büyükşehir Belediyesi’ne 3 farklı ürün grubundan olmak üzere 22 araçlık toplu teslimat gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Fen Depo Amirliği’nde 3 Kasım Perşembe günü düzenlenen törene Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, ilçe belediye başkanları, Şoförler Odası Başkanı Fehmi Erdem, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, TEMSA Satış Direktürü Murat Anil, Satış Müdürü Baybars Dağ, Kamu Satış Müdürü Ayşegül Gökçe, Kamu Satış Yoneticisi Mahir Akkus, Ege Bolge Satış Yoneticisi İrfan Özsevim ve Kurumsal Iletişim Müdürü Ebru Ersan katıldı.

Törenin açılış konuşmasını TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik yaptı. Çelik, “Bu yıl da yüzde 32 pazar payı ile TEMSA Türkiye’nin otobüs pazarı lideri. Avrupa’dan Amerika’ya satış yapabilen, iki dünya şirketinden de bir tanesi.

Önümüzdeki aylarda kısmetse, Türkiye’nin yüzde 100 yerli otobüsünün lansmanını yapacağız. Bugün de Balıkesir Belediyesi ile yaptığımız işbirliği neticesinde 13 Avenue, 5 Safir Plus ve 4 Prestij SX aracımızı teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 temsa-balikesir

 

Dönüşüm devam ediyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ise şöyle konuştu: “Gerek esnafımız, gerek Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi, gerek Ulaşım Dairemiz araçları ile çığ gibi büyümekte. Bugün itibarı ile 224 adedi Büyükşehir Belediyesi, 25 adedi BTT AŞ öz malı ve 609 adet BTT AŞ bünyesinde çalışan esnafımıza ait olmak üzere toplam 858 taşıtlık dev bir filo ile Balıkesirli hemşehrilerimize hizmet veriyoruz.

Bu araçlar günde 150 bin yolcu taşıyor. Aylık 4 milyon üzerinde yolcu taşıma kapasitemiz var. Büyükşehir Belediyesi olarak 20 milyon lira, şirketimiz 5 milyon lira, esnafımız da 80 milyon liralık yatırım yaptı. Toplam 105 milyon liralık yatırım var.

Bu 858 aracımıza 24 araç daha ilave ediyoruz. Gaziosmanpaşa ve 52 Evler hatlarındaki 24 minibüs kapsamında klimalı, engelli uyumlu, güvenlik kameralı ve validatörlü araç almak için kararını aldı. Kampüs araçlarını yeniledik, taksi dolmuşları yeniledik.

Yalnızca Balıkesir merkezdeki değil, Ayvalık’ta, Burhaniye’de, Gönen’de, Manyas’ta, Edremit’te bütün ilçelerimizde bu modern araçlarımızı hızlı bir şekilde hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz