Tek başına kaldı yenilendi

TOFAŞ’ın fikri mülkiyet haklarına sahip olduğu modellerden Mini Cargo’nun Fiat Fiorino ayağı yenilendi.

İlk kez 2007 yılında üretimine başlanan Mini Cargo, makyajlanmış haliyle bu yaz 1.000.000’sunu bantlardan indirecek.

TOAŞ’ın en önemli üretim güçlerinden biri olan Mini Cargo’nun makyaj operasyonu sadece Fiat markasını temsil eden Fiorino için gerçekleşti. Mini Cargo’nun diğer iki ayağı olan Peugeot ve Citroen makyaj operasyonuna katılmadı.

1 milyon adete yakın üretimi gerçekleşen Mini Cargo projesindeki araçların 200 bin adeti Fiat Fiorino olarak Türkiye’de satıldı. 800 bin adeti ise “ihracat” olarak TOFAŞ hanesine yazıldı.

TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu, PSA Grubu tarafından Türkiye’de de satılan modellerin de 800 bin adetlik ihracat kapsamında değerlendirildiğini açıkladı.

YENİ FİORİNO’NUN NELERİ DEĞİŞTİ

Makyaj operasyonu geçiren 9 yıllık Fiorino’da nelerin değiştiğine gelecek olursak.

Ön tampon ve ön ızgaraya dokunan TOFAŞ FIAT mühendisleri, adeta aracın gülen bir yüze kavuşmasını sağlamışlar.

Ayrıca yeni bir direksiyon ve yeni kapı panelleri de “Ticaretin yakışıklısı”nın makyaj gören bölümleri arasında sayılıyor.

Arkada ise bagaj kapağı da değişen Fiorino, 1.3 lt Multijet 75 ve 90 beygir güçlerindeki Cargo ve Combi seçenekleriyle 4 donanım paketi (Pop, Safeline, Emotion ve Premio) sunarak, yoluna devam ediyor.

Fiorino’nun teknolojik sistemlerine ise Cruise Kontrol, Hız sabitleyici, koltuk ısıtma ve USB şarj soketi gibi donanımlar ve üç yeni renk eklenmiş.

Bunlar Turkuaz mavisi, İnci gri ve Bronz.

Ticaretin yakışıklısı olarak adlandırılan Fiorino, CDI segmentinde dizel otomatik kombinasyonu sunan tek model olmasıyla da dikkat çekiyor.

YENİ FİORİNO KAÇA SATILIYOR ?

Makyajlanan Fiorino’nun baz modeli Cargo modeli ve 38.400 TL’den başlıyor.

Combi versiyonun başlanıç fiyatı ise 45.900 TL olarak belirlendi.


TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu (Sağda)
FİAT İŞ BİRİMİ DİREKTÖRÜ ALTAN AYTAÇ (Solda)
Yeni Fiat Fiorino’yu ilk kez TOFAŞ Bursa fabrikasında gösterdiler.


Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, yeni Fiorino’nun Bursa’ta TOFAŞ fabrikasında yapılan tanıtım toplantısında konuştu.

Yeni Fiat Fiorino


TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu ile birlikte soruları da yanıtlayan Aytaç, yeni Fiorino hakkında şunları söyledi:

“Tofaş fabrikasında üretilmeye başladığı günden itibaren hafif ticari araç pazarında yeni bir sayfa açan Fiorino, yenilenerek bayilerimizdeki yerini aldı. Yeni Fiat Fiorino’nun satışına başlıyoruz.

Hafif ticari araç pazarının toplamına baktığımızda Fiat markası olarak son 7 yıldır yüzde 25’in üzerinde pazar payına sahibiz. Hafif ticari araç pazarının önemli bir bölümünü oluşturan Mini Van sınıfında ise Doblò ve Fiorino ile birlikte lideriğimiz devam ediyor. Bu yıl da Mini Van segmentinde en az yüzde 40’lık pazar payı elde etmeyi hedefliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz