TAYSAD’da Kanca dönemi başladı

Dün gerçekleşen 38. TAYSAD Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimle Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği Başkanlığı görevini Dr. Mehmet Dudaroğlu’ndan Kanca A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca devraldı.

TAYSAD 38. Olağan Genel Kurulu’na, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği Başkanı Orhan Sabuncu, Otomotiv Sanayi Derneği Başkanı Kudret Önen, DEİK Başkanı Cihat Vardar ve çok sayıda işadamı katıldı.


TAYSAD 2016 YENİ YONETİM BELLİ OLDU, ALPER KANCA YENİ BAŞKAN

“Yenilikçilik” odak noktamız olacak

Genel Kurul’da oy birliğiyle başkan seçilerek görevi devralan Alper Kanca, TAYSAD’ın yeni dönem hedeflerini davetlilere aktardı. TAYSAD’ın mevcut vizyonunu destelemek üzere, “Tasarım, Teknoloji, Tedarik yetkinliğiyle Dünya’da ilk 10” hedefi ile yola çıkan yönetimin, Türkiye’yi dünyadaki lider ülkeler arasına sokmayı amaçladıklarını söyleyen Başkan Kanca, Türk otomotiv tedarik sanayinin dünyadaki payının artırılmasında rol almayı ve sektörün etkinliğini geliştirerek ülke ekonomisine olan katkılarını arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

Alper Kanca, “Görev süremizde, “Yenilikçilik”, üzerinde en çok durduğumuz konu olacak. TAYSAD olarak yürüttüğümüz, “Yenilikçi Teknolojilerin Türk Sermayesine Kazandırılması” projesini yaygınlaştırmak, sonra da bunun teşvik paketleri içerisinde yer almasını sağlamak istiyoruz. Bir diğer adımda, üyelerimizin Ar-Ge, Yenilikçilik ve Endüstri 4.0 yetkinliklerini arttırmayı hedefliyoruz. Görev süremizde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz dikkate değer bir diğer çalışmamız ise, TTIP ve muhtemel Gümrük Birliği gözden geçirme sürecinde sektör taleplerinin dikkate alınmasını sağlamak olacak” dedi.

Alper Kanca’nın Başkanlık görevini üstlendiği yeni dönemde TAYSAD Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Albert Saydam (Tekno Kauçuk), Ertan Demirdüzen (TKG), Gökhan Tunçdöken (Bosch), Hayri Kaya (Kale Radyatör), Kemal Yazıcı (Ecoplas), Perihan İnci (Maxion İnci Jant), Sinan Akın (Ege Fren), Şekib Avdagiç (Avitaş) Tolga Doğancıoğlu (Hexagon Studio) ve Tuna Arıncı (Valeo)

“TAYSAD Başarı Ödülleri” sahiplerini buldu

TAYSAD Başarı Ödülleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Olağan Genel Kurul’da sahiplerini buldu. Patent kategorisinde birincilik Vestel Elektronik’in olurken, ikincilik ödülünü Ege Endüstri ve üçüncülük ödüllerini Coşkunöz Metal ile Hema Endüstri paylaştı. Faydalı Model alanında Tırsan Treyler, İnci GS Yuasa Akü ve Assan Hanil ödül aldı. Endüstriyel Tasarım alanında ilk üç ödülü alan firmalar, Kale Oto Radyatör, Ermetal ve Vestel Elektronik oldu. 2015 yılında en çok ihracat yapan Bosch Sanayi birincilik ödülünü alırken, Maxion İnci Jant ikincilik ve CMS Jant ise üçüncülük ödülünün sahibi oldu. TAYSAD tarafından organize edilen eğitimlere en çok katılım sağlayan Toksan Yedek Parça, bu alanda birincilik ödülünü alırken; ikincilik ödülü Ecoplas Otomotiv ve Eku Fren’e, üçüncülük ödülü ise Bant Boru ve Ermetal’e verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz