Tasarımı onaylı yeni Ceed 204 PS’le zirve yapacak

0
157

Yeni Kia Ceed, tasarımın önemli ödüllerinden biri olan Red Dot Design’da üç gövde stiliyle birlikte ödüle ulaştı. Kia, son 10 yılda toplam 24 Red Dot ödülünü evine taşırken, iF Design’dan da kısa süre önce 3 ödül aldı.

Yeni Sportage’ı merak ediyor musun?

Ceed HB 2019

2007 yılında ilk serisi çıkan ve adı o ilk iki seride cee’d olan model yeni nesilde adını da değiştirdi; daha doğrusu tamamladı, aposroftan kurtuldu. 2018 yılında satışa sunulan üçüncü nesil Ceed HB, Ceed Sportswagon ve beş kapılı ProCeed Shoting Break modeli birlikte ödüle ulaştı. Kia’nın Frankfurt’taki Avrupa tasarım merkezinde Peter Schreyer ve Gregory Guillaume başkanlığında tasarlanan; Rüsselsheim’daki araştırma ve geliştirme merkezi tarafından geliştirilen yeni ceed serisinin tamamı Slovakya’da üretiliyor.

Ceed SW 625 lt bagaj alanına sahip

Yeni ceed hatchback, selefinden daha geniş ve daha alçak tasarlanırken; daha sportif bir duruş sağlanmış. Ceed Sportswagon ise üçüncü nesilde uzunluğu artarak 625 litrelik bagaj alanına ulaşmış. Proceed Shooting Break ise kendine has çizgileriyle bir touringle çarpıcı ve şık bir tasarımı birleştirmiş. 1.422 mm yüksekliği ile tavanı en alçak aile otomobili.

Hem Proceed hem de Ceed 150 kW (204 ps) 1,6 litre T-GDi (turboşarjlı benzinli direkt enjeksiyonlu) motorla çalışan yüksek güçlü bir ‘GT’ modele sahip.

Yeni Sportage hakkında meraklı isen buraya bir bak!

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here