Tarihin en hızlı Ferrari’si

 

Ferrari tarihinin en hızlı, en güçlü ve en teknolojik süper otomobili “LaFerrari” Cenevre Fuarı’nda görücüye çıktı. Ferrari’nin ikonik süper otomobil modeli Enzo’nun yerini alan “F150” kodlu aracın dünya prömiyeri uluslararası basının yoğun ilgisi altında Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirildi.

 

Ferrari’nin “Special Limited Series” kapsamında sadece 499 adet üreteceği sadece çok özel Ferrari müşterilerinin sahip olabileceği süper otomobil modelinin adı ise “LaFerrari” olarak belirlendi. Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo, dünya lansmanı sırasında yaptığı konuşmada, bu süper otomobile neden “LaFerrari” adını verdiklerini ise şöyle açıkladı: “LaFerrari adını verdik çünkü bu spor otomobil sahip olduğu teknolojisi, performansı, tasarımı ve sürüş özellikleriyle Ferrari markasını mükemmel kılan her şeyi temsil ediyor." dedi. 

 

Ferrari tarihinde birçok ilki barındıran LaFerrari modelinde benzinli ve elektrikli olmak üzere 2 motorun birlikte görev yaptığı bir hibrid sistem yer alıyor. Tamamen Formula 1 teknolojisiyle geliştirilen LaFerrari’nin 6.3 litrelik V12 motoru 800 beygir güç üretirken, “HY-KERS” adlı sistem sayesinde elektrikli motoru ise 163 beygirlik ekstra güç sağlıyor. Böylece hibrid sistemin desteğiyle 963 beygir güce sahip olan LaFerrari, 350 km/s’den fazla hıza ulaşabilirken, 0’dan 100 km/s hıza ise 7 saniyenin altına ulaşabiliyor.

 

 

             

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz