​Tarihi başarı

Alman Mercedes, yılın ilk 6 ayında dünya genelinde 1 milyondan fazla araç sattı. Markanın satışları yüzde 12.1 artarken, 6 aylık dönem itibariyle ilk kez 1 milyon barajını aşmış oldu.

Alman lüks otomobil üreticisi Mercedes, 2016 yılının ilk yarısını global düzeyde satış rekoruyla tamamladı. Bu yılın ilk 6 ayında markanın satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12.1 artarak 1 milyon 6 bin adet olarak gerçekleşti. Mercedes tarihinde ilk kez 6 aylık dönemde 1 milyon barajını aştı.

Mercedes-Benz SLC

Markanın satışlarında bölgesel bazda Avrupa pazarı 444 bin adet ile ilk sırada yer aldı. Avrupa’da Mercedes satışları ilk 6 ayda yüzde 13.3 arttı. Artış oranında en güçlü bölge ise yüzde 33.1 ile Asya-Pasifik oldu. Bu bölgede 220 bin Mercedes satıldı. ABD, Meksika ve Kanada’yı kapsayan Kuzey Amerika’da ise Mercedes, 6 ayda 190 bin adet satışa ulaştı. Mercedes’in bu performansında SUV modellerinin rolü yüksek oldu. SUV modelleri, yüzde 46 artış ve 339 bin adetlik satış ile Mercedes’in satışlarından üçte birlik pay aldı.

Mercedes E-Serisi’nin kısa geçmişi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz