Tanıtımı yapılmıştı, hala kamuflajlı geziyor!

Tucson’un ardından, Hyundai ailesinin yepyeni SUV’u olarak yollarda boy göstermeye hazırlanan Kona, ilk buluşmasını haziran ayında gerçekleştirdi. Uzun zamandır merakla beklenen Kona, yaz aylarının ilk günlerinde üzerindeki örtüyü attı. Yapılan gizemli tanıtım filmleri ve çekilen casus fotoğraflarıyla merakla beklenmeye başlanan Kona’nın tanıtımıyla birlikte motor seçenekleri de netlik kazandı.

Hyundai Kona, kalbinde 1.6 litrelik turbo dizel ve 1.0 litrelik benzinli motorlarla yollara çıkacak. 1.0 litrelik motor 6 ileri manuel şanzıman ile eşleşecek. Modelin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki versiyonunda ise 2.0 litre hacimli benzinli motor görev alacak.

Hyundai Kona testte

Peki ama son günlerde çıkan fotoğraflar da neyin nesi?

Yeni Kona, casus fotoğrafçıların objektifine bu kez dinlenirken yakalandı. Fotoğraftaki en önemli detay ise Kona’nın dinlenirken, şarj oluyor olması… Hyundai, yeni Kona’nın konvansiyonel motorlu versiyonunun tanıtımının ardından, şu sıralar elektrikli versiyonu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Dedikodulara göre, 390 kilometrelik menzile sahip olan elektrikli Kona, markanın 2020 yılına kadar pazarlara sunacağı 31 çevreci modelinden biri.

Hyundai Kona yakalandı

Elektrikli Kona, 2018 yılında Hyundai tarafından resmi olarak tanıtılacak. Modelin yollara çıkması ise 2018 yılının sonlarını ya da 2019 yılının başlarını bulacak.

Hyundai’nin 31 modelli bu atağında tamamen elektrikli modellerin yanında hibrit ve hidrojenle çalışan yakıt hücreli modelleri de göreceğiz.

Hyundai Kona hakkında daha detaylı bilgiyi aşağıdaki haberimizde bulabilirsiniz…

Hyundai Kona’nın ilk tanıtımı yapıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz