Sürücüsüz yarış otomobillerine yeni pabuç

Lastik devinden 6 ayda büyük kâr

Sürücüsüz araçların ismini her geçen gün daha fazla duyuyoruz. Teknoloji devleri bu alanda çalışmalar yaparken, otomotiv şirketleri de geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan otonom sürüşten geri kalmıyor.

Otonom sürüş yolların dışında yarış pistlerinde de kendine yer arıyor. Sürücüsüz yarış otomobillerine yeni pabuç.

Lastik üreticisi Michelin de otonom yarış otomobillerinin gelişimi için çalışan Roborace’in resmi lastik sponsoru olarak bu alanda destek verdiğini göstermiş oldu.

Roborace’in şimdiye kadar ilan edilen üçüncü global ortağı olan Michelin, yenilikçi teknolojileriyle geleceğin sürücüsüz araçlarının geliştirilmesine destek olacak.

Dünyanın ilk sürücüsüz otomobil yarışı şampiyonası olan Roborace işbirliği ile ilgili konuşan Michelin Motorsporları Direktörü Pascal Couasnon, “Roborace ile olan ortaklığımızdan heyecan duyuyoruz.

Şampiyonanın gelişimini yakından takip ediyor ve bir süredir kendileri ile özel olarak çalışmalar yürütüyoruz. Roborace’in şampiyona için geliştirdiği teknolojiler ve hızından çok etkilendik.

Sürücüsüz teknoloji çağı yaklaşırken biz de bütün dünyada Ar&Ge gücüyle ön plana çıkan bir marka olarak bu platformda olmak istedik.

Michelin olarak, motor sporlarında yer almak hem kendimizi test etmemizi sağlıyor hem de geliştirdiğimiz teknolojilerle sürekli olarak ürünlerimizi bir üst seviyeye taşımak için bizi zorluyor.

Roborace bize sahip olduğumuz uzmanlık ve teknik bilgiyi otonom otomobil dünyasında kullanmamız için eşsiz bir fırsat sunuyor. Geleceğin sadece bir parçası olmak yerine onun şekillenmesine yardımcı olmak istiyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz