Sürücüsüz otomobil devri

İki dev markadan sürücüsüz otomobiller

Otomobil üreticileri ve teknoloji firmaları artık birbiriyle çok daha yakın ilişkiler kurmaya başladı. Bu doğrult da güvenlik adına yeni teknolojiler geliştiren firmalar sürücüsüz otomobil üretti.

Bu hafta boyunda Las Vegas’ta kapıları açık olan teknoloji fuarı Consumer Electronics Show’da Toyota ve Audi, birbirlerinden bağımsız olarak sürücüsüz otomobil önerilerini sergiliyor.

Toyota’nın standında bulunan Lexus LS modelindeki sürücüsüz otomobil, çevresindeki sayısız sensörle ve kameralarla  etrafında olan biteni kolaylıkla algılayabiliyor. Fuarda açıklama yapan Toyota Kuzey Amerika Bölge Müdürü Jim Pisz, Otomobildeki teknolojinin Google Haritalar uygulamasıyla benzer özelliklerde olduğunu ve bu özelliklere Toyota’nın güvenlik programlarının entegre edildiğini belirtti.

Standında sürücüsüz otomobil konseptiyle ilgili bir simülasyon bulunan Alman otomotiv şirketi Audi adına konuşma yapan Audi Yöneticisi Wolfgang Duerheimer, teknolojinin otomobillerle içiçe olduğunu ve artık otomobillerin de bilgisayarlara benzediğini vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz