Subaru Türkiye Genel Müdürü Halil Karagülle ile yeni Forester testi

 

 

Japonların mütevazi markası Subaru’nun yeni Forester Adventure versiyon 240 beygir gücündeki turbo versiyonu test ettik.

Direksiyonda Subaru Türkiye Genel Müdürü Halil Karagülle’ninolduğu yeni Forester ile İstanbul’da turladık.

Karlı günlerin başlangıcında gerçekleştirdiğimiz bu “Genel Müdürle Test” sırasında araç kendine özgü özelliklerini gösterdi.

Sürekli dört çeker sistemi, neredeyse 0 dereceye yaklaşan havada bizi güvenli şekilde İstanbul Boğaz hattında güvenle dolaştırdı. 

Yeni Forester, 2013 yılının ikinci yarısına girilirken Türkiye’de de satışa çıktı. Üç seçeneği var. Adventure, Premium ve Elegance versiyonları mevcut.

Bunların donanımları ve motorları farklı. 

En üst versiyonda 240 beygir gücündeki turbo motor görev yapıyor,. Diğer iki versiyonda ise kaputun altında 150 beygir gücündeki 2.0 litrelik benzinli motor görev yapıyor.

Bu yıl ithalatına başlanan yeni Subaru Forester, aralık ayına kadar 300 adetlik satış rakamına ulaşmış.

Yıl sonu için bu rakamın dahada artmasını bekleniyor. Markanın bu modelde asıl satış planı yılın tamamını ilk kez kapsayacak satış politikası uzleyebileceği 2014. Ocak ayından itibaren Uludağ’daki etkinliklerle satış desteğine başlanacak yeni Forester, Volvo ve Audi gbi markalardan sonra kayağa çıkan yeni bir marka da olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz