Subaru Impreza ‘Yılın Otomobili’ seçildi

2016-2017 Yılının En İyi Otomobili ödülü bu yıl Subaru Global Platformu’nun ilk modellerinden biri olan Subaru Impreza’ya gitti.

1 Kasım 2015 ve 31 Ekim 2016 tarihleri arasında Japonya’da satışa sunulan ve satış tahmini 500 adetin üzerinde olan binek otomobiller arasında yapılan değerlendirme sonucunda Subaru, 2003 yılının ardından bir kez daha bu ödülü almaya hak kazanan otomobil markası oldu.

Subaru Impreza ‘Yılın Otomobili’ seçildi. Subaru, 2003 ılında bu ödülü Legacy modeli ile almıştı.

Subaru’nun yeni Global Platformu temel alınarak üretilen yeni Subaru Impreza’da Standart EyeSight sürücü yardım teknolojisine ek olarak kaza anında yayada kafa yaralanmalarını en aza indirgemek için tasarlanan yaya koruma havayastığı da standart olarak sunuluyor.

Yeni Impreza, motor kaputu ile ön cam arasında yer alan “yaya havayastığı”nın standart olarak sunulduğu ilk Japon üretimi otomobil olma unvanına sahip.

Subaru Impreza
Subaru Impreza

Yılın otomobili aynı zamanda güvenli

Yılın Otomobili Ödülü’ne ek olarak, Japonya yeni otomobil değerlendirme programı olan JNCAP’te de Subaru otomobilleri çok önemli başarılar elde ediyorlar.

JaponNCAP’in içeriğine 2014 yılında eklenen “Önleyici Güvenlik Performansı” değerlendirmesinde, Subaru’nun EyeSight teknolojisine sahip modelleri Impreza, Legacy, Outback, Forester, Levorg ve WRX S4, İleri Derecede Güvenli Araç (ASV++) kategorisinde en yüksek puanları elde ederek önemli bir başarıya imza atmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz