Sonunda O da 3 silindirli ilk modelini yola çıkardı

Otomobil dünyasında Avrupalı markalar ağırlıklı olarak başlayan motorlardan bir silindiri çıkarma eğilimi Çinli patronda olan Volvo’yu da etkiledi. Volvo’nun ilk 3 silindirli motoru XC40 kompakt SUV modeliyle yola çıkıyor. Avrupa’da Yılın Otomobili seçilen Volvo XC40, aynı zamanda yeni şanzımanla birlikte markanın ilk üç silindirli motoru T3’ü kullanacak.

Volvo’nun Drive-e motor ailesine en son eklenen T3, 1,5 litre hacimli 156 hp güç üretiyor. ve şimdi altı ileri manuel şanzımanla kombine edildi. Ancak, yakın bir tarihte sekiz ileri otomatik şanzıman seçeneği de sunulacak. 265Nm tork kapasitesi olan aracın frenli bir römorkla 1,6 tona kadar çekme kapasitesi ortaya çıkıyor. Hızlanma verileri ise 4 silindirli motorları da geride bırakacak düzeyde; 0-100 km/saat hızlanma 9.4 saniyede gerçekleşiyor. Modelin CO 2 emisyon verisi ise 144g / km.

Volvo XC40 zarif çizgiler taşıyor

T4, T5 ve D3, D4 de var!

Volvo XC40 motor serisinde 2.0 litrelik, dört silindirli T4 benzinli motor 190 HP gücünde; sürekli dört çeker ve otomatik şanzımanla yola çıkıyor. D3 dizel motor 150 HP gücünde hem manuel hem de otomatik şanzıman seçeneği; hem önden çekişli hem de dört çeker seçeneği var. 247 HP’lik T5 benzinli motor ve 190 HP D4 dizel motor, dört tekerlekten çekiş ve otomatik şanzıman ile seriyi tamamlıyor.

Volvo’nun ilk 3 silindirli motoru XC40 ile yola çıkıyor. XC40 modeli Momentum, R-Design ve Inscription ile isteğe bağlı olarak ‘Pro’ donanım seviyesinde dünyada tercih edilebiliyor.

Momentum modellerinde yer alan standart donanımda; Sensus 9 inç dokunmatik ekrandan izlenebilen ileri düzey bağlantı, eğlence ve güvenlik ekipmanları öne çıkıyor. Kolay akıllı telefon bağlantısı, uydu navigasyonu, Active High Beam özellikli otomatik LED farlar; 18 inç alaşım jantlar ve çift bölgeli klima kontrol sistemi diğer donanımlardan bazıları. Volvo On Call uzaktan kumanda ve acil yardım servisi ise anahtarsız çalıştırma, arka park sensörleri, cruise control, otomatik ön cam silecekleri ve entegre tavan rayları ile birlikte sunuluyor.

R-Design modellerinde Sportif tema, öne çıkıyor. R-Design daha sert süspansiyonlar, daha kalın anti-roll barlar ve daha hızlı çalışan arka amortisörler gibi dinamik ayrıcalıklara sahip.

Inscription ise deri kaplı döşeme, ayarlı sürücü koltuğu, gösterge paneli aydınlatması ve elektrikli bir bagaj kapağı ön park sensörleri gibi lüks öğeler içeriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz