Kia Stonic, 1.2, 1.4 ve 1.6 motorlarla sonbaharda Türkiye’de

KIA’nın yeni B segmenti crossover modeli, “Stonic” adıyla yollara çıkmaşa hazırlandı. Avrupalı tüketicilerin beklentileri yönünde yine Avrupa’da tasarlanan subkompakt crossover Stonic, yeni tasarım diliyle markanın yeni atağına güç katacak.

Form ve fonksiyon olarak KIA’nın büyük SUV modellerinden ilham alan Stonic, 2017’nin 4. çeyreğinde Türkiye’ye ithal edilmeye başlanacak.

KIA, ürün gamının en son halkasını oluşturacak olan yeni B segmenti crossover modeline Stonic adını veriyor. Stonic, müzikte ilk ve son nota dizinini ifade eden Speedy ve Tonik kelimelerinin birleşiminden oluşuyor.

Kia Stonic nasıl bir otomobil?

Yüksek omuz çizgisini tamamlayan eğimli tavan çizgisi ve tavan rayları araca sportif görünüm kazandırıyor. Kendine has dizayna sahip stop lambası ise Stonic’in genç ve fütüristik görünümü ile bütünleşiyor. Keskin yatay çizgiler ve yumuşak yalın yüzeyler birbiriyle uyumlu.

İç mekanda yatay tasarım anlayışı egemen.

Yeni Stonic’in iç mekanı yatay çizgilerin hakimiyetinde.

352 litrelik bagaj hacmine sahip KIA Stonic, iki katlı bagaj zemini ile de kullanım kolaylığını destekliyor.

Üç motor seçeneği de ÖTV avantajlı sayılır.

Kia Stonic’te hangi motorlar görev yapacak?

Yeni modelde Türkiye Özel Tüketim Vergisi açısından kısmen avantajlı 1.25 ve 1.4 litre benzinli, 1.6 litre dizel olmak üzere üç farklı motor seçeneği bulunacak. Her üç motorun da Kia Stonic için fiyat avantajı yaratacağını söyleyebiliriz.

Önden çekişli KIA Stonic, Elektronik Stabilite Programı (ESC), Araç Denge Yönetimi (VSM), Yaya Algılama ve Önden Çarpışma Uyarısı (FCA) da dahil Otonom Acil Durum Freni (AEB), Arka Çapraz Trafik Denetimi (RCTA), Kör Nokta Algılama (BSD) ve Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi (LDWS) olmak üzere DRIVE WISE Gelişmiş Sürücü Destek Sistemi (ADAS) çözümleri ile Avrupa yollarında güvenlikten ödün vermeden üstün bir sürüş keyfi yaşatıyor. Uzun Far Desteği (HBA) ve Sürücü Yorgunluk Uyarısı (DAW) gibi özellikleri ile de sürüş güvenliğini daha da geliştiriyor.

Dokunmatik geniş ekranlı bilgi ve eğlence sistemi ile akıllı telefon entegrasyonuna hazır olan KIA Stonic, direksiyon ve süspansiyon ayarı ile de sürüş zevkini artırmayı vaat ediyor.

Yeni Stonic, Türk tüketicisi ile 2017 yılının dördüncü çeyreğinde buluşacak.

 

Kia’dan bir SUV daha

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz