Sonbahar durgunluğu Peugeot’ya hedef küçülttürdü

 

 

 

Kur değişikliğinin fyatlara henüz tam olarak yansımadığını böyleyen Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti, AA'ya yaptığı açıklamada eylül ve ekim ayları itibariyle satış rakamlarında gerilemenin başladığını dile getirerek, yıl sonu itibariyle satış hedeflerini 33 binler civarında revize etmek durumunda  kaldıklarını belirtti.

 

EYLÜL VE EKİM SATIŞLARI PLAN DEĞİŞTİRTTİ

Eylül ve ekim satışlarının yıl sonu satış hedeflerini revize  etmelerine yol açtığını ifade eden Bergeretti, Peugeout'un pazar  payının yüzde 4 civarında olduğunu açıkladı.

Daha önce 35 binlik satışla yılı kapatmayı planlayan şirket, bunu 33 bine geri çekti.

 

YENİ 308 2014'ÜN İLK AYLARINDA TÜRKİYE'DE

 

Marc Bergeretti, önümüzdeki yılın ilk sürprizini 2014'ün ilk aylarında lansmanını yapacakları yeni 308 modeli olacağını söyledi.

Lansmanını geçen yıl yaptıkları 301 modelinde ise çok iyi satış  rakamlarına ulaştıklarını belirten Bergeretti, "Lansmanını gerçekleştireli bir  seneyi çok az bir süre geçen 301, çoktan amiral gemimiz haline geldi. Segmenti  içerisinde ikinci pozisyonda. Yılda 10 bin satış rakamı hedefini çoktan aştık"  dedi.

Aracın kullanıcılarıyla çok güzel şekilde buluştuğunu ifade eden  Bergeretti, tüm kullanıcılardan ve bayilerden güzel geri bildirimler aldıklarını  belirtti.

Bergeretti, gelecek yıllarda 301 modeli üzerinde çalışmaya devam  edeceklerini sözlerine ekledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz