Son LaFerrari İtalya depreminin yaralarını saracak

Ferrari Laferrari

Tüm dünyada yalnızca 499 adet olan Ferrari’nin süper sporcu otomobili LaFerrari açık arttırmaya çıkıyor.

Önümüzdeki günlerde RM Sotheby tarafından düzenlenecek açık arttırmada satışa çıkması için bir adet daha üretilecek olan süper sporcuların sayısı böylelikle 500 adede çıkacak. Son LaFerrari İtalya depreminin yaralarını saracak.

Ferrari üreteceği bu yeni sporcu gelirini İtalyan depreminden etkilenen vatandaşlar için kullanacak. Bu özel otomobil diğer kardeşlerinden çok daha özel olacak. Otomobilin içine ayrıca özel bir anma plaketi de yerleştirilecek.

ferrari-laferrari-2014-800-03Dudak uçuklatan fiyat

RM Sotheby’nin CEO’su Rob Myers, bu yıl Orta İtalya’yı vuran depremlerin binlerce kişinin hayatını etkilediğine değindi. Myers, sporcudan elde edilecek gelirin daha iyi bir şekilde kullanılamacağının altını çizdi. Myers sözlerine şu şekilde devam etti:

“3 Aralık’ta düzenlenecek olan açık artırma tarihi bir etkinlik olacak. Ferrari’nin bu cömertliği depremden etkilenen bölgedeki yaşamları önemli derecede değiştirecek”

Süper sporcunun 1.5 milyon dolarlık etiket fiyatına sahip olduğunu düşünürsek, açık arttırmadaki özel LaFerrari’nin bu fiyatın çok daha üzerinde satılacağını söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz