Son dakika! Nissan tüm üretimini durdurdu!

Nissan yeni yatırımla birlikte sadece Çin'de 2.6 milyon adet araç üretecek.

Geçtiğimiz yıl tüm dünyadaki satışları 4 milyon adeti aşan Japon otomotiv devi NISSAN, şok edici bir açıklama yaparak, tüm Nissan araç sahiplerini şaşırttı.
Renault ve Mitsubishi ile birlikte bu yıl dünyanın en çok satan otomotiv şirketi olmayı hesaplayan şirket, anavatanı Japonya’daki tüm araç üretimini durdurduğunu açıkladı.

Kalite kontrolcüler yetkisiz miydi?

Ülkede bulunan fabrikalarında, araçların son kontrollerinin yetki verilmeyen kişilerce yapılmış olması, bu durdurma kararının alınmasında etkili oldu. Kontrol sürecinin yeniden düzenlenmesi ile ilgili çalışmaların iki hafta süreceğini söyleyen Nissan CEO’su Hiroto Saikawa, üretimin de bu iki hafta boyunca askıya alındığını söyledi. Otomobil üreticisi bu süreç boyunca, müfettiş sayısını da artırarak sorunu hızlıca çözmeyi planlıyor.

Saikawa, fabrikalarda yöneticiler ve çalışanlar arasında önemli bir iletişim kopukluğu olduğunu da açıkça itiraf etti.

Saikawa’nın sınavı

Nissan, ayrıca, yetkilendirilmemiş kişilerin son kontrolleri yapması nedeniyle, Ocak 2014 ve Eylül 2017 döneminde Japonya’da üretilen ve satılan 1.16 milyon aracı geri çağırdığını açıkladı. Nissan’a yaklaşık 222 milyon dolara mal olan bu olay, nisan ayında Carlos Ghosn’dan görevi devralan Saikawa için de önemli bir sınav olacak.

Son dakika! Dünya devi frene bastı, fabrika kapatıyor!

YENİ NISSAN QASHQAI’ın tüm detaylarını yakından görmek ister misiniz?

 

SUV’un 10 yıllık lideri yenilendi: Yeni Nissan QQ fiyatları ve özellikleri

Volvo’nun ilk elektriklisi Polestar, bir coupe olacak! İşte ilk fotoğrafları

Sıra Cupra SUV’a geldi!

Almanya’daki BMW Müzesi’ni gezdik!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz