Son dakika! Karsan’a para geliyor

0

Hyundai ile 200 bin adetlik H350 isimli minibüs üretimine hazırlanan Karsan, yeni yatırımlar için gerekli yatırım tutarı için formulü buldu. İkincil halka arz yöntemini kullanacak olan Karsan, buradan gelecek parayla, V1 gibi ve Jest gibi modellerinde ise yenilenme ve geliştirme yapması bekleniyor.

 

Karsan’dan ikincil halka arz

2013 yılı başından bu yana 2 milyar liranın üzerinde satın alma ve birleşme işlemi gerçekleştiren ÜNLÜ&Co'nun Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ünlü, Bursalı otomotiv üreticisi Karsan’ın ikincil halka arzının gerçekleşeceğini açıkladı.

Ünlü, ÜNL &Co Genel Müdürü Can Ünalan ile birlikte bugün yaptıkları basın toplantısında, şirketin 2013 yılı boyunca ve 2014 yılı Ağustos sonuna kadar sonuçlandırdığı projelerin ayrıntılarını paylaştı.

Toplantıda en büyük sürpriz otomotivle ilgili oldu.

Mahmut Ünlü, bu yıl 3 tane arz gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bu ay içinde Karsan'a ikinci bir arz yapacağız. Yıl sonuna kadar 2 ya da 3 tane daha halka arz gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" dedi. Karsan ilk olarak 21 Şubat 2000 yılında halka açıldı. Şirketin yüzde 34.81'i borsadaki yatırımcılara ait. Kıraça Holding'in yüzde 63.46, Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç'ın yüzde 1.73'lük hissesi bulunuyor. Karsan'ın piyasa değeri 565.8 milyon TL.

 

Hyundai-H350-Karsan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here