Son dakika! İhracata giden otoların içinden bakın ne çıktı?

Uzun yıllardır Meksika’da devam eden uyuşturucu ticaretinin sonu bir türlü gelmiyor. Her yıl Meksikalı karteller arasında yaşanan uyuşturucu savaşlarında binlerce insan hayatını kaybederken, özellikle ABD-Meksika arasındaki uyuşturucu hattının önüne geçilemiyor. Şimdi de Amerikalı bir otomotiv devi benzer bir hattın merkezinde.

Meksika’daki fabrikasında ürettiği sedan otomobilleri, Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderen şirketin, ondan fazla modeline uyuşturucu yerleştirildiği ortaya çıktı. Ohio bayisinde tespit edilen maddelerin ardından olay ile ilgili soruşturma başlatan savcılar şimdilerde uyuşturucu maddeyi araçlara kimlerin yerleştirdiğini ve alıcılarının kimler olduğunu araştırıyor.

CNN’in haberine göre, yetkili bayi 7 Temmuz – 11 Temmuz arasında yaptığı incelemeler sonucunda otomobillerin stepnelerinin içinde uyuşturucu madde buldu. Her bir paketin yaklaşık 14 kilogram ağırlığında olduğu toplamda 15 model otomobil tespit edildi. Uyuşturucu maddelerin toplam değerinin 1 milyon dolar olduğu söylendi.

Konu ile ilgili açıklama yapan otomotiv şirketi, söz konusu uyuşturucu ticaretini çözmek için FBI ile birlikte çalıştıklarını açıkladı. Şirket açıklamasında “Bu durumu çok ciddiye alıyoruz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda uyuşturucu madde yerleştirme işleminin tesisiminizde ya da gemi limanlarında olmadığı sonucuna ulaştık” dedi.

Amerikan devinin fabrikasının olduğu bölgenin uyuşturucu baronu El Chapo’nun elinde olduğu biliniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz