SON DAKİKA! Honda Türkiye’den Peugeot’ya üst düzey transfer

Otomotivde 2018 yılı da hızlı başladı. Satışlar bazında belirsizlik kendini korurken, yıl sonundaki hedefler için hazırlıklar tamamlanıyor. Bu hazırlıklardan birini de yönetici transferleri oluşturuyor.

Önümüzdeki 5 yıl içinde satışlarını 80 binli rakamlara çıkarma planları yapan ve peşpeşe yeni modeller hazırlayan Fransız marka, Türkiye operasyonunu güçlendiriyor.

Geçen yılı ilk Türk Genel Müdür İbrahim Anaç ile kapatan şirket, yılın üçüncü ayına da sektörün deneyimli isimlerinden biriyle başlayacak. Peugeot satışlarının emanet edileceği isim Honda Türkiye’den transfer edildi.

Honda’dan Peugeot’ya

Peugeot Türkiye, Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cem Özütok ile anlaştı.

Yönünü yüksek satışlara çeviren markalardan Peugeot, yeni yılın ilk transferini yaptı.
Honda Türkiye Otomobil ve Motosiklet Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Özütok, 1 Mart itibariyle Peugeot Türkiye’de göreve başlıyor.

Peugeot Türkiye’de Satış Direktörlüğü Görevini üstlenecek olan Cem Özütok, daha önce Skoda Yüceauto şirketinde çalışmıştı. Son 15 yıldır Honda Türkiye’de değişik görevlerde bulunan Özütok, geçtiğimiz yıldan bu yana Honda Türkiye Otomobil ve Motosiklet Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Cem Özütok kimdir?

20 yıldan uzun süredir Türk Otomotiv Sektörü’nün önemli kademelerinde yöneticilik yapan Cem Özütok kariyerine 1996 ylında başladı.

2001 yılında “Pazarlama Uzmanı” pozisyonunda giriş yapan Cem Özütok, aynı yıl sonunda Skoda Türkiye’ye Satış Bölge Müdürü olarak atandı.

2009 yılında Otomobil Satış Müdür Yardımcılığı’na terfi eden Cem Özütok, daha sonra 2012 yılında Satış Operasyon Müdürü olarak çalışmaya başladı. 2015 yılından bu yana aynı markanın Otomobil ve Motosiklet Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olan Cem Özütok, 1 Mart 2018 tarihi itibariyle Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Satış Direktörü olarak görev yapacak.

1973 yılında İstanbul’da doğan ve Ortadoğu Anadolu Lisesi eğitiminin ardından 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Bir çocuk babası olan Cem Özütok direkt olarak Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç’a bağlı olarak görev alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz