Son dakika! Eski genel müdür, Chevrolet ile geri döndü

0

 

Uzakdoğulu otomotiv şirketinin eski genel müdürü, Katar Şeyhi ile HSBC'nin ortak şirketiyle Türkiye otomotiv sektörüne geri döndü.

Subaru Genel Müdürlüğü görevinden ekim ayı sonunda ayrılan Toros Kardaş, yeniden otomotive döndü.

Kardaş, otomotiv, ağır iş makinaları, beyaz ve kahverengi eşya, IT sistemleri, petrol boru hatları ve kuyum gibi sektörlerde faaliyet gösteren Mannai Carporation'ın Türkiye'deki yatırımının başına geçti.

Mannai Corp şirketinin yüzde 15'i Katar Şeyhinin sahibi olduğu Quatar Investment'a, yüzde 30'u ise HSBC banka ait. Kalan yüzde 55 hisse ise Katar borsasında işlem görüyor.

MANNAI, ALJ'NİN İZİNDEN Mİ GİDİYOR?

Mannai Corp, Katar'da GMC ve Subaru markalarının distribütörlüklerinin de içinde bulunduğu 36 markanın temsilciliğini yürütüyor. Mannai, Türkiye yatırımları için Global Otomotiv A.Ş. adıyla şirketleşti. Global Otomotiv AŞ Genel Müdürlüğü görevi için de geçen hafta Subaru Türkiye'nin eski genel müdürü Toros Kardaş ile el sıkışıldı.

 

Chevrolet Koşuyolu Bayi olarak yatırıma başladı

Global Otomotiv AŞ'nin ilk operasyonlarından biri Chevrolet Türkiye ile anlaşmak oldu. Mannai Corp'un Türkiye operasyonunun ilk adımı olan Global Otomotiv AŞ, İstanbul Koşuyolu Chevrolet bayi olarak, 8 Aralık tarihine kadar hizmete başlayacak.

Global Otomotiv AŞ Genel Müdürü Toros Kardaş, öncelikli hedeflerinin öncelikle Chevrolet markasıyla büyümek olduğunu, karşılıklı memnuniyet durumunda büyümenin gerçekleşeceğini söyledi.

Şu anda Cherolet Koşuyolu bayi operasyonunda tadilatın devam ettiğini belirten Kardaş, Katarlı şirketin Türkiye'de yeni yatırımlar düşündüğünü dile getirdi.

 

Türkiye'de 14 yıl önce Daihatsu temsilciliği ile faaliyet gelen Suudi ALJ grubu, 2009 yılında Toyota Türkiye'yi satın almıştı. Geçtiğimiz eylül ayında da holdingleşen şirket, 3 yıl içinde 3 milyar doları bulacak yatırım ve ortaklıklara girebileceğini açıklamıştı.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here