SON DAKİKA! BMC’de beklenen toplantı yapıldı !

BMC'de beklenen toplantının gerçekleştiği öğrenildi. 

İstanbul'da yapılan toplantıda TMSF takviyeli BMC yönetimi, işçileri temsilen Sendikacı H.İ. Tosun ile biraraya geldi. Toplantıda BMC çalışanlarının bakiye alacakları ile sigorta primlerinin yatırılması, işbaşında olamadıkları aylara dair haklarının durumu gibi konular ele alındı.

BMC yönetimi, çalışanların şubat ayından itibaren çalışmadıklarını ve bu yüzden o tarihten itibaren Ücretsiz izinli sayılacakları savında ısrarlı olduğu ve bu yüzden toplantıda anlaşma ve uzlaşma sağlanamadığı öğrenildi.

Bu dayatmanın sendikacılar tarafından kabul edilmediği ve toplantının başladığı gibi anlaşma olmadan sona erdiği dile getirildi.

Bu arada TMSF'nin sadece Kirpi için değil, otobüs üretimini de düşündüğü ve Show TV satışından gelecek 85 milyon liranın BMC için kullanılacağı öne sürüldü. 

BMC'nin Kirpi'nin yanı sıra diğer birimlerinin de üretime dönmesi için neler yapılması yönündeki görüymelerin bugün bile devam ettiği de öğrenildi.

TMSF'nin Hükümetin "BMC mutlaka üretime geri döndürülmeli, ondan sonra da üretimi ve markayı devam ettirecek birine satılmalı görüşü yönünde hareket ettiği, bu nedenle fabrikayı alıp, bir rakibini ortadan kaldıracak yaklaşıma sahip teklifler yerine, üretime dönük BMC markasını kullanacak teklifleri tercih edeceği belirtiliyor.

BMC ve TMSF'ye yakın kaynaklar, yeni dönem için üretime başlama çalışmalarının sürdüğünü, satış işleminin ise üretimin yeniden bşalaması sonrasında olacağını belirtiyorlar.

Bu arada bazı kaynaklar ise BMC'nin satıldığı, ve satış açıklamasının da en kısa süre içinde yapılacağını dile getiriyorlar.

BMC'de hareketlilik devam ediyor. Gelişmeler her zaman olduğu gibi yine OTOAJANDA'da olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz