SON DAKİKA! BMC bayileri Çukurova Holding binasından ayrıldılar!

0

BMC'nin yeni yol haritası bir türlü belli olmuyor.

"5 Eylül tarihine kadar yeni yol haritası netleşecek, finansal kaynak gelecek" şeklindeki üst yönetim açıklamaları da gerçekleşmedi.

BMC'de üretimi başlatacak finansal kriz konusunda bir çözüme ulaşılamadığı görüşü Mehmet Emin Karamehmet'in ağzından da onaylandı.

BMC bayileri, üretimin yeniden başlayabilmesi için 3 gündür Çukurova Holding'in İstanbul Levent'teki genel müdürlük binasından ayrılmıyorlardı. Üç gün önce 25 bayi biraraya gelerek holdingte bekleme maratonu başlatmışlardı. Bugün akyam saatlerine kadar binada konuk edilen bayi sayısı 14'e inmişti.

Son olarak bugün öğleden sonra 14 bayi de binanın girişinde "konuk edildikleri" bölümden ayrılarak, evlerine geri döndüler.

Bayiler, yeni yol haritası için Mehmet Emin Karamehmet ile görüşmek istiyorlardı. Fakat Karamehmet, "Arkadaşlara söyleyecek yeni bir sözüm yok" diyerek, hem BMC'deki soruna yönelik yeni bir çözüme sahip olmadığını kabul etmiş oldu, hem de bayileriyle görüymedi.

Bayiler, holdingin BMC'deki sorunu çözecek yeteneği gösteremediğini düşünüyorlar. Bayileri holding binasının girişinde konuk eden Karamehmet'in özel BMC yetkilisi İsmail Sefa İnanç'ın da bayiler için tatminkar yanıtlar üretemedikleri belirtiliyor.

İmzalayıp BMC'ye verdikleri avans çeklerinin tutarının 100 milyon lirayı aştığı iddia edilen BMC bayileri ile Çukurova Holding ve patronu Mehmet Emin Karamehmet arasındaki görüşme maratonunun daha çok süreceği belirtiliyor.

Gelişmeleri otoajanda'dan izlemeye devam edin…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here