Sofuoğlu’nun F1 hayali

Dünya Supersport Şampiyonası’nda 5’inci şampiyonluğuna doğru emin adımlarla ilerleyen Kenan Sofuoğlu, Türk Pirelli İzmit Fabrikası’nı ziyaret etti. Sofuoğlu yaptığı konuşmasında motor yarışları dışında Formula 1’i de yakından takip ettiğini söylerken, “Biz yarışın farklı bir kısmıyla ilgileniyoruz; ancak en büyük hayallerimden biri de Formula 1’e sporcu yetiştirmek. 80 milyonluk bir nüfusa sahip bu ülkeden neden bir Formula 1 pilotu çıkmasın? Bu benim bir hayalim, nasip olur mu bilmiyorum. Aktif olarak kendi yaptığım sporla uğraşıyorum. Henüz böyle bir çalışmam yok, ama hayallerimden biri bir Formula 1 pilotunu yetiştirmek ve onun yanında olmak. Bunun yanı sıra motor yarışları için yetiştirdiğim sporcular var. O sporcuların, ileride dünya şampiyonu olabilmeleri için onlara hocalık yapmaya çalışıyorum. İnanıyorum ki 2-3 yıl içinde, yetiştirdiğim bir öğrenci dünya şampiyonluğu yaşayacak. Ama öncelikle 2 yıl daha yaptığım spora devam etmek istiyorum” dedi.

Sofuoğlu yaşadığı en güzel şampiyonluğun 2007 yılında olduğuna değindi.

Başarısının sırlarından birinin de sevdiği işlere zaman ayırmak olduğunu söyleyen Kenan Sofuoğlu, “Yarışlardan önce Türkiye’ye, memleketim Sakarya’ya gelerek motive oluyorum. Hayatta çok fazla şeyle mutlu olmak mümkün değil, bu yüzden insan sevdiği şeylere zaman ayırmalı. Bazıları bu gibi zamanları gezerek veya tatille değerlendirmek isteyebilir.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’de birçok hız tutkunu genç olduğuna dikkat çeken Kenan Sofuoğlu, maalesef trafikte yarışlar ve kazalar yaşandığını dile getirerek “Gençleri caddelere değil pistlere davet ediyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz