Skoda’nın lüks sevdası

Çek otomobil üreticisi Skoda; BMW X4, Mercedes GLC coupe ve Range Rover Evoque gibi lükslerin patron koltuğunda oturduğu SUV segmentinde kendine yer açmak için omuz atmaya başlıyor. İddiasını lükslerden daha ucuz olmasıyla kuvvetlendirecek olan yeni SUV, ilk etapta Çin pazarını gözüne kestirdi. Bu aracın Avrupa yollarına ne zaman çıkacağı ise henüz netleşmedi.

Yeni SUV, X4 ve GLC coupe gibi eğimli tavan çizgisine, uzun süspansiyona ve yüksek sürüş pozisyonuna sahip olacak. Ön tasarımında sedan modeli Superb ile benzerlikler taşıyacak olan SUV’da en az 20 inç gibi büyük ölçekli jantların görev laması bekleniyor.

Aracın kabininde diğer Skoda ve VW Grubu çatısı altındaki modeller ile hemen hemen aynı çizgilere ve teknolojilere yer verilecek. Yeni SUV’un orta konsolundaki dokunmatik ekran standart olarak sunulacak.

Gücünü VW Grubu’nun dizel ve benzinli motorlarından alacak olan isimsiz SUV, manuel ya da DSG şanzıman ile kombine edilebilecek. Aracın aynı zamanda plug-in hibrit versiyonu da ilerleyen zamanda aileye katılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz