Skoda’dan iki prömiyer

Skoda Rapid Spaceback

Model yelpazesini genişletme ve yenileme çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Çek üretici Skoda, bu yıl 10-22 Eylül 2013 tarihleri arasında kapılarını açan Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda iki dünya lansmanı birden gerçekleştiriyor.

Avrupa’da popüler olan C sınıfı hatchback’lerin en yenisi olacak Skoda Rapid Spaceback ve yenilenen, ilk kez iki farklı tasarımla ayrıştırılan Yeti. Skoda, bu yenilikleriyle marka tarihindeki en büyük model atılımını sürdürürken, sadece bu yıl 8 yeni veya yenilenen modeli piyasaya sunmuş olacak. Skoda, 2018 yılına kadar yıllık satış adedini 1.5 milyona yükseltmeyi hedefliyor.

Rapid Spaceback, iç mekanının genişliğiyle de kompakt hatchback sınıfına yeni standartlar getirecek. Rapid Sedan modelinden 18 cm daha kısa olmasına karşın iç mekandaki yolcu bölümü “ağabeyi” kadar cömert. Arka koltuklardaki diz mesafesi, 64 mm ile sınıfının en genişi. Ayrıca baş mesafesi de 980 mm. Araçta 415 lt’lik bagaj hacmi, arka koltuklar yatırıldığında 1.380 litreye çıkabiliyor.

Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda lanse edilecek yenilenen Yeti ise araca yeni bir ivme kazandıracak. Skoda’nın popüler SUV modeli, bundan böyle iki farklı versiyonla tüketicilerin karşısına çıkıyor. Yenilenen Yeti, 2014 yılının ilk çeyreğinde Türkiye pazarında satılmaya başlanacak.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz