Skoda Yeti de Kodiaq’ın izinde

Küçük SUV segmentinde yine eski markası “Kocaayak” Yeti ile ilerleyecek olan Skoda, küçük Kodiaq olarak Yeti’yi Captur, Mokka gibi modellerin karşısına dikecek. Küçük Kodiaq takma adının altını dolduracak olan yeni nesil Yeti, Skoda’nın tasarım şefi Jozef Kaban’ın yaptığı açıklamaya göre ağabeyi Skoda Kodiaq ile benzer tasarım çizgilerine de sahip olacak. Markanın baş tasarımcısı Jozef Kaban, 2018 model Yeti’nin mevcut Yeti modeliyle aynı gövde yapısına sahip olacağını fakat tasarım detaylarını Kodiaq’tan alacağını resmen duyurdu.

Kaban verdiği röportajda ayrıca, Kodiaq’ı geliştirirken tasarımının her segmente hitap edecek yönlere sahip olmasına dikkat ettiklerinin de altını çizdi.

Skoda Yeti
Halen yollarda dolaşan Skoda Yeti, eski yenilikçi havasını kaybetmiş durumda.
Skoda Yeti de Kodiaq’ın izinde

Jozef Kaban’ın açıklamalarından yola çıkarak Kodiaq’ta dikkat çeken farlarını, krom ızgarasını ve dikkat çekici yan profilini Yeti modelinde de göreceğimizi söyleyebiliriz.

Tasarımı ile ilgili ilk bilgilerin ortaya çıktığı 2018 Skoda Yeti; tıpkı Audi TT, Audi Q2, Skoda Superb, Volkswagen Passat ve Volkswagen Golf modelleri gibi Alman devi Volkswagen’in MQB platformunda yükselecek. Küçük SUV bu platformuyla birlikte Volkswagen Grubu’nun benzinli ve dizel motorlarıyla yollara çıkacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz