Skoda meslek yüksekokulu öğrencileri ortaya Sunroq çıkardı!

Başarı yeni başarıları beraberinde getiriyor. Son yıllarda VW Grubu içinde hızlı büyüme rakamlarıyla öne çıkan Skoda, sosyal konularda da güzel işler yapıyor. Skoda Meslek Yüksekokulu öğrencileri beşinci konsept aracı ortaya çıkardı. Yedi farklı meslek eğitiminden 23 öğrenci 8 ay çalıştı. Skoda’nın güncel SUV modeli Karoq üzerine cabriolet bir modele imza atıldı. Karoq modelini yeniden tasarladılar, kestiler biçtiler ve ortaya gördüğünüz yazlık cabrio Skoda Sunroq çıktı. Güneşli Karoq!

Skoda Karoq, üstü açılmadan önce!

İsmi sosyal medya üzerinden geldi

Projedeki son adımlardan biri, araç için uygun bir isim bulmak oldu. Bunu kolaylaştırmak için, öğrenciler Skoda müşterilerini ve hayranlarını farklı sosyal medya kanalları aracılığıyla öneriler sunmaya davet ettiler. Sonunda, Sunroq birkaç yüz isim arasından seçildi. Öğrenciler, güneşe alan tasarım göz önünde bulundurulduğunda cabriolet’lerine en uygun ismi bulmuş oldu. Sunroq yaz tatili için ideal bir araç heyecanı veriyor.

Kazanan kişi, Skoda Sunroq resmi sunumuna davet edildi. Öğrencilerle ve öğretmenleriyle buluşmak için. Sunroq yolda gidebilen bir model, sadece konsept değil. Kimbilir belki Skoda yakın gelecekte bu aracı seri üretim için de düşünebilir! Sunroq’un sıradışı tasarım ve ortaya çıkma sürecini ve tüm detayları şu kısa videodan izleyebilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz