Skoda’ya minik SUV geliyor

Skoda Kodiaq ve Yeti’ye kardeş geliyor

Skoda SUV ailesine üçüncü modeli eklemeye hazırlanıyor.

Kodiaq’ın lansmanıyla birlilte SUV konusunda Skoda daha hızlı kanat çırpmaya başladı. Çek üretici mini bir şehir crossover projesine start verdi.

Skoda Kodiaq ve Yeti’ye kardeş geliyor

Skoda Satış ve Pazarlama Sorumlusu Werner Eichhorn, bir röportajında, 2020 yılından önce mini bir crossover modeli lanse edeceğini açıkladı. Bu yeni crossover Yeti’nin altında konumlandırılacak. Yeni mini crossover büyük ihtimalle Volkswagen’in 2018 yılında piyasaya sunulması öngörülen küçük SUV modeliye aynı platformu paylaşacak. Werner Eichorn ayrıca dördüncü bir SUV modelinin, Skoda’nın bugün itibariyle en büyük pazarı durumundaki Çin’de lanse edilebileceğini de belirtti.

2020 yılında mini crossoverını piyasaya sürecek olan Skoda aynı zamanda 2018 model yılı için küçük SUV’u Yeti’yi yenileyecek. Konu ile ilgili daha önce açıklama yapan Skoda’nın Tasarım Şefi Jozef Kaban, yeni nesil Yeti’nin mevcut Yeti ile benzer hatlara sahip olacağını ancak ağabeyi Kodiaq’tan da izler taşıyacağını duyurdu. Kaban verdiği röportajda ayrıca, Kodiaq’ı geliştirirken tasarımının her segmente hitap edecek yönlere sahip olmasına dikkat ettiklerinin de altını çizdi.

Yeti de Volkswagen’in MQB platformunda yükselecek.

Böylelikle yeni nesil Skoda Yeti; Audi TT, Audi Q2, Skoda Superb, Volkswagen Passat ve Volkswagen Golf gibi modellerle aynı platformu paylaşmış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz