Skoda hibrit Superb yola çıkıyor

Skoda, Superb iV hibrit ve elektrikli Citigoe iV modellerini Kvasiny tesisinde üretime aldı. Superb iV ve Citigoe iV 2020’nin başında yola çıkacak. Skoda GreenFuture stratejisinin bir parçası olarak 2025 yılında araçlarının yüzde 25’inden fazlasını elektrikli hale getirecek. Her iki model yeni Skoda iV etiketi ile satışa sunulacak. 2022 sonuna kadar ondan fazla elektrikli model bu etiketle satışta olacak.

CITIGOe iV; Çek otomotiv üreticisinin 124 yıllık tarihindeki ilk tamamen elektrikli üretim aracı. Şehir içi trafikte ve küçük boyutlarıyla hızlı bir sürüş performansı, düşük bakım maliyeti; Normal, Eco ve Eco + arasından seçim yapabileceğiniz üç sürüş modu gibi özelliklerle yolda olacak. Move & Fun uygulaması araçtaki geri kalan enerji ve geri kazanılan enerjiyi görüntüleme imkanı sunarken uygulamayı kullanarak, şarj yönetimi ve klima da programlanabiliyor.

SUPERB iV; Plug-in hibrit ilk Skoda 62 km’ye kadar tamamen elektrikle yol alabilecek. Böylece toplam menzil 930 km’ye kadar çıkabiliyor. Skoda Superb hibrit modelde klima, bir uygulama kullanılarak uzaktan kontrol edilebiliyor. 13 kWh (10.4 kWh net) kapasiteye sahip pil, standart bir ev prizinden yaklaşık beş saat içinde rahatça gece boyunca şarj edilebiliyor.

Her iki iV modelinde, sürücüye enerji tüketimi, bataryanın şarj seviyesi veya fren enerjisi geri kazanımı ile ilgili bilgiler sağlayan özel yeni ekranlar sunuluyor.

Skoda önümüzdeki beş yıl içinde elektrikli araçların geliştirilmesi ve yeni mobilite hizmetleri için toplam 2 milyar Euro harcayacak. SUPERB iV, Çek Cumhuriyeti’nde inşa edilen ilk plug-in hibrid. SUPERB iV ve diğer Volkswagen Group plug-in hibritler için lityum-iyon bataryalar Mladá Boleslav’da üretiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz