Skoda Fabia’ya arazi aracı tadında yeni seçenek

0

Skoda Fabia'ya arazi aracı görünümlü yeni seçenek

Skoda  Fabia Combi modeline arazi araçlarından esinlenilen donanımlara sahip “Scout” versiyonu eklendi. Fabia Combi Scout, 1.4 lt benzinli ve 1.6 lt yeni nesil TDI dizel motor seçenekleri, 37 bin TL’den başlayan kampanyalı satış fiyatlarıyla, Skoda bayilerindeki yerini aldı.

Markanın kompakt sınıftaki otomobili Fabia Combi üzerine geliştirilen Fabia Combi Scout, bir yandan kullanışlı aile otomobili özellikleriyle dikkati çekerken diğer yandan da özel koruyucu gövde parçalarıyla farklı bir görünüm sunuyor.

Fabia Combi Scout'a, siyah tamponlar ve yine siyah geniş plastik yan kaporta koruma parçalarıyla arazi aracı görünümü ortaya çıkarılmaya çalışılmış. Bu görünüm, aracın ön ve arka tamponlarının alt kısmında bulunan metal koruyucularla da pekiştirilmiş. Tüm bu unsurlar, farklı bir görünümün yanı sıra özelikle toprak yollarda aracın boyasının küçük hasarlar almasını önlemeye yönelik olarak düşünülmüş. 16 inçlik özel jantlarsa sportifliğin yanında araca yükseklik kazandırmış. Tavan rayları ise dış mekandaki Fabia Combi Scout’a özel detaylardan.

İç mekandaysa sportif koltuklar, Scout modeline özgü döşemeler, Scout logolu paspaslar, deri direksiyon simidi ve sportif metal pedallar öne çıkıyor. Fabia Combi Scout, arka koltukların katlanmasıyla 1.460 litreye ulaşabilen yükleme hacminin yanı sıra geniş güvenlik ve konfor donanımlarını da standart olarak sunuyor.

Fabia Combi Scout, Türkiye’de 1.4 lt 85 beygir gücünde benzinli ve yeni nesil 230 nm torku ve 90 HP gücüyle yüksek çekiş ve performans sunan 1.6 lt TDI dizel motor seçeneğiyle satılıyor. 1.4 lt benzinli motora sahip Fabia Combi Scout, haziran ayında 37 bin TL’lik kampanyalı satış fiyatıyla dikkati çekerken, 1.6 lt TDI dizel seçeneği de 43 bin 500 TL’lik fiyata sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here