Bir elektrikli de Skoda’dan geldi

Volkswagen Grubu kanatları altındaki, Çek otomobil üreticisi Skoda, 24 Eylül’e kadar devam edecek olan 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda hem yeni elektriklisini hem de global SUV atağının temsilcilerini sergiliyor. Bu arada hemen hatırlatalım, Skoda’nın yeni elektriklisi henüz konsept.

Fuarda boy göstereyen elektrikli Skoda VISION E, otonom sürüşe olanak sağlayan, tamamen elektrikli ilk Skoda modeli. Bu anlamda diğer Skoda’lardan ayrılan VISION E, aynı zamanda markanın geleceğinin temsilcisi diyebiliriz.

Skoda VISION E sahnede

Skoda VISION E neler sunuyor?

Alışılmışın dışında bir görünüme sahip olan VISION E, Skoda’nın bundan böyle elektrikli araçlarında kullanacağı tasarım dilinin belirgin özelliklerini taşıyor. Birbirinin tam zıt yönünde açılan kapılara sahip oluşu ve ortada B-sütununun bulunmayışıyla dikkati çeken araç, bununla birlikte her bir yolcuya “dönebilme” özelliğine sahip koltuklarla konfor ve pratiklik sunuyor. Yan aynaların tarihe karıştığı konseptte, aracın etrafını içerideki ekrana yansıtan kameralar kullanılıyor.

VISION E’de, toplam gücü 306 PS’yi bulan ve dört tekerleğe de yerleştirilmiş birer elektrik motoru sayesinde hareket ediyor. Kablosuz olarak şarj edilebilen aracın tek şarjla menzili 500 km’yi bulurken, azami hızı da 180 km/s.

Karoq ve Kodiaq da orada

VISION E modelini fuarda yeni SUV Karoq da eşlik ediyor. Skoda markasının yeni kompakt SUV modeli Karoq, ilk kez Frankfurt’ta ziyaretçilerle buluştu. Markanın yeni oluşturduğu SUV tasarım diline uygun olarak duygusal ve dinamik bir görünüm sunan Karoq, gerçek bir Skoda olduğunu, sunduğu iç mekan genişliği, yeni sürücü destek sistemleri, tamamen LED teknolojisine sahip farları ve bir Skoda modelinde ilk kez kullanılan dijital gösterge paneli gibi detaylarla kanıtlıyor.

Skoda Karoq

Skoda markasının SUV atağının ilk temsilcisi olan ve kısa zamanda tüm dünyada beğeni toplayan Kodiaq, yeni versiyonlarıyla birlikte 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gösterildi. Kodiaq Sportline ve Kodiaq Scout versiyonları, markanın SUV atağının devamı olarak dikkat çekiyor.

Skoda Kodiaq Sportline

Sportline versiyonu, dinamik donanım ve tasarımla birlikte büyük SUV’un sportif yüzünü temsil ediyor. Kodiaq Scout ise, standart dört tekerlekten çekiş ve off-road tarzı araçlara özgü tasarım detaylarıyla öne çıkıyor. Bu yeni versiyonlar, 150 PS-190 PS arasında güçler üreten iki benzinli ve iki dizel motor seçenekleriyle sunuluyor.

2017 Frankfurt Fuarı açıldı! İşte objektifimize takılanlar…

Hangi küçük SUV’u istersiniz? T-Roc, Arona, Kona, Stonic, Ecosport, Karoq, C3 Aircross …

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz