Skoda, 2012’de küçük Citigo’yu ve yeni sedanı getirecek

2011 yılının ikinci yarısında başlayan ekonomik durgunluğun yansımalarının daha fazla hissedileceği ve otomobil satışlarının tüketicilerin temkinli satın alma tercihleri, artan fiyat ve kredi faiz oranlarından dolayı  durağan bir görünüm sergileyecektir.

2012 yılında özellikle  segmentindeki en çevreci  model olan Yeti Greenline 1.6 TDI modelimizi satışa sunarak SUV segmentindeki dizel motor talebine cevap vermeye başlayacağız.

Bu modelimizin ürün gamımıza katılımı 2011’de yakaladığımız satış performansını yükselterek daralmasını öngördüğümüz pazarda pazar payımızı yükseltmek açısından kilit bir role sahip olacaktır.

Yılın ikinci yarısında Skoda ürün gamını zenginleştiren modellerle karşımıza çıkacak, ana model sayımız 5 adetten 7 adede çıkacaktır. Citigo ile A segmentine giriş yapmış olacağız, aracımız kullandığı platformdan ötürü sunduğu geniş iç hacim ve opsiyonlarıyla özellikle bayanların ilgisini çekecektir.

2012 yılının son çeyreğinde ise kompakt sedan modelimizin Auto Show fuarı ile lansmanını yapıp önem arzeden bir segmente giriş yapıyor olacağız. Bu modelimizin yılın son aylarındaki satış performansımıza katkı sağlamakla birlikte tüketicilerin beklentilerini fazlasıyla karşılayacağını ön görüyoruz.

2012’de hedefimiz bu yıl yakalamış olduğumuz büyüme istikrarını sürdürerek daralan pazardan daha fazla pay almak ve bu payı Pazar payımıza %25 büyüme olarak yansıtmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz