Skoda, 20 bin kişinin peşinde

Komünist imajını silen ve yenilenen modelleri en hızlı büyüyen markalarından biri haline gelen Skoda, lüks otomobil pazarına da göz dikti. Skoda, bu ay satışa sunulan ‘amiral gemisi’ Superb modeliyle gözünü premium pazara dikti. Baştan aşağıya yenilenen Superb’in marka algısına yukarı çıkarttığını belirten Yüce Auto-Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, 2015’te 2 bin 800 adedi yeni nesil olmak üzere toplam 4 bin 500 adet Superb satışı hedeflediklerini söyledi. Senyücel, “Yeni Superb modelimize gösterilen yoğun ilgi Skoda’nın marka algısının yükselmesine katkı sağladı. Adeta marka elçisi haline geldi. Üst sınıfta standartları yeniden belirleyecek donanımlara sahip Superb, lüks markaları rahatsız edecek. Lüks segmentten müşteri alacak” dedi.

Yılın ilk 7 ayında satışlarını yüzde 86.7 artırdıklarını ve pazarın yaklaşık iki katı büyüme yakaladıklarını ifade eden Tolga Senyücel, şöyle devam etti: “Skoda’nın pazar payında geçen yıla göre yüzde 30’a varan artış gerçekleşti. Markanın satışları 12 bin 609 adede, pazar payı yüzde 3.22’ye yükseldi. Binek otomobilde satışlarını ve pazar payını en çok artıran üçüncü marka olduk. Ayrıca, Volkswagen Grup markaları arasında satışlarını en çok artıran marka unvanını aldık. En çok satanlar arasında ikinci sıradayız. Skoda, filoda da hızlı bir büyüme yakaladı ve en çok tercih edilen ilk 10 marka arasına girdi. 7 aylık dönemde 12 bin 609 adet araç satarken, operasyonel kiralama filolarına teslimatlarını 2014’e oranla yüzde 126 artırdık

20 binlik satışla rekor kıracak

Skoda’nın 1993’te binek otomobil ve hafif ticari araçla toplam 23 bin 500 adetle satış rekoru kırdığını belirten Tolga Senyücel, “Ticariyi çıkardığımızda satılan binek otomobil sayısı 19 bin adet. 2014’te toplam 14 bin 500 adet otomobil satmıştık. Bu rakama ilk 7 ayda ulaştık. 2015 sonunda 20 bin ve üzeri satış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Böylece rekoru yenileyeceğiz. Ancak Skoda’nın potansiyeli 25 bin adet” diye konuştu.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here