Şirket aracını kendi aracı gibi kullanmış

0

 "Şirket aracına kendi aracım gibi baktım"

Dünyanın en büyük filo kiralama şirketi LeasePlan Türkiye’de ilk kez düzenlenen bir organizasyonla aracına en iyi bakan ve aracını en çevreci kullanan filo kullanıcılarını ödüllendirdi.

Kullanım dönemi boyunca araçların fiziksel durumunun ve bu dönem boyunca tüketilen yakıt ile karbon emisyonunun değerlendirildiği LeasePlan Kullanıcı Ödülleri, iki kategoride “En Özenli Kullanıcı Ödülü” ve “Çevre Dostu Kullanıcı Ödülü” olarak ikiye ayrılmıştı.

 

 

“Şirket aracına kendi aracım gibi baktım”

En Özenli Kullanıcı Ödülü’nde, araçlarına en iyi bakan filo kullanıcısı ödüllendirildi. Bu ödüllerde LeasePlan Değerlendirme Kurulu’nun kriteri ise bağımsız ekspertiz firmasının verdiği rapor oldu. Leaseplan’den kiralanan araçlar, teslim edilmeden önce bağımsız ekspertiz firması tarafından detaylı bir kontrolden geçiriliyor. Bu kontrollerde aracın kaportası ve içi inceleniyor ve bir kullanım raporu oluşturuluyor. Bu raporlar arasında yapılan değerlendirmede, Türkiye İş Bankası İzmir Bölge Yöneticisi Ersin Çiftçioğlu “En Özenli Kullanıcı Ödülü”ne layık görüldü. Ödülünü LeasePlan Genel Müdürü Türkay Oktay’ın elinden alan Çiftçioğlu, “Tek yaptığım şey şirket aracına kendi aracım gibi bakmaktı” diye konuştu.

Çevre Dostu Kullanıcı Ödülü bilişim sektörüne gitti

Ödüllerin ikinci kategorisinde de değerlendirme kriteri olarak araçların ortalama yakıt tüketimi ve karbon emisyon salınımları göz önüne alındı. LeasePlan’in kiraladığı her bir aracın raporları ve karneleri üzerinde yapılan detaylı araştırmalar sonunda, aracı kullandığı süre boyunca en az yakıt tüketen ve en az karbon salınıma neden olan Seri Bilgi firması çalışanı Serkan Damar “Çevre Dostu Kullanıcı Ödülüne” layık görüldü. Serkan Damar ödülünü LeasePlan Genel Müdürü F. Türkay Oktay’ın elinden İstinye Park Armani Cafe’de yapılan kutlama töreninde aldı.

LEASEPLAN

1 milyon 300 bin araç ile dünyanın en büyük filo kiralama şirketi olan Hollanda merkezli LeasePlan, 5 kıtada ve 30 ülkede faaliyet gösteriyor. Bankacılık lisansına sahip ve Hollanda Merkez Bankası tarafından denetlenen şirketin 6 bin çalışanı bulunuyor. Yüzde 51 LeasePlan, yüzde 49 Doğuş Grubu ortaklığında faaliyetlerine devam eden LeasePlan Türkiye şu anda 650 aktif müşterisinin 31 farklı marka ve 100’ün üzerinde farklı modelden 8 bin aracını yönetiyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here