Sendikacılardan haber var!

Aylardır ödeme alamadan, çalışmadan alacaklarının peşinden giden BMC işçileri için yeni bir umut. Bu hafta jşçilere ödeme yapalacağı yönünde bir açıklama internette yayınlandı. Bilginin kaynağı olarak önce Türk Metal Başkanı Pervul Kavlak ve ona bağlı Türk Meütal İzmir 1. Şube Başkanı Halil İBrahim Tosun gösterildi.

Konuyla ilgili internetteki bilgi şöyle:

"Sendika Başkanımız Sn. Halil İbrahim Tosun'un açıklamasına göre, patronlar salı günü ödeme yapacaklarını bildirmişler, şayet yine yalan çıkar ise çarşamba günü İSTANBUL'daki BMC çalışanları izmire geri dönecek ve PERŞEMBE günüde konak meydanında eylem ve basın açıklaması yapılacak, Tüm BMC çalışanları mutlaka katılmalı, ayrıca destek verecek tüm dostlarda buna göre kendilerini ayarlasınlar. " 

Bu arada Savunma Sanayi Müşteşarlığı yetkilelirinin Çukurova Holding ve BMC yönetimiyle göryümelerinin de devma ettiği öğrenildi. Müsteşarlık üst yönetiminin geçen hafta fabrikaya yaptığı zilaret sırasında bir yandan BMc yöneticileri ve Turgut Cankılıç ile görüştüğü, draha sonra da sendika işyeri temsilcileriyle özel bir görüyme yaptığı öğrenildi.

Bu görüşmede halen fabrikada yüzde 80-90'ı bitmiş halde bulunan 20 adet Kirpi aracın tesliminin istendiği belirtiliyor. Araçların lastikleri dahil eksik parçaları bulunduğunun belirtildiği görüşmede, "İşçilere ödeme yapılmadan ve eksik parçalar temin edilmeden bu araçların tesliminin mümkün olmadığı ve yanlış olacağının" belirtildiği öne sürüldü.

Bugün İstanbul'daki BMC işçilerinin eylemlerine mola verdikleri de gelen bilgiler arasında.

Sendika temsilcileri işçilere bugün İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini gezdiriyor.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz