Mahallenin yakışıklısı Honda Civic Sedan Paris’te

Honda Civic ailesine haziran kampanyası

Mahallenin yakışıklısı Şekerpınarlı yeni Honda Civic Sedan ilk kez Paris’te gösteriye çıktı

1997 yılından bu yana otomobil üretmeye devam eden Honda Türkiye Fabrikası, 10’uncu nesil Civic Sedan modelini de bantlarından indiriyor. Yirmi yıla yakın süredir ülkemizde üretilen Civic Sedan’ın 10’uncu nesli, 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda Avrupa prömiyerini yapıyor. Avrupalı otomobil severler için sergilenen otomobil, Avrupa C sedan segmentinin yeni yıldızı olmaya aday modellerden biri.

Honda Tükiye’nin 123 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiği proje neticesinde üretimine 16 Eylül’de başlanan Civic Sedan, 8 Ekim 2016 tarihinde 75 bin 740 TL’den başlayan fiyatla bayilerde yerini alacak. Üretildiği platform nedeniyle Honda’nın global ve Avrupa pazarındaki en önemli modeli olan otomobil marka tarihinin en geniş kapsamlı tek model geliştirme programından yararlanıyor ve Honda’nın C segmentindeki ileriye dönük önemli bir adımını temsil ediyor. Yeni Civic Sedan 10’uncu nesli ile son derece sportif bir dört kapılı sedan olarak yollara çıkıyor.

Honda, yeni Civic’i geliştirirken özellikle üretildiği ülkelerden biri olan Türkiye başta olmak üzere Kuzey Amerika’dan Japonya’ya ve Avrupa’dan Güney Amerika’ya ve Asya’ya kadar dünyanın dört bir yanındaki üretim ve satış operasyonları da sürece dahil ederek geniş kapsamlı Ar-Ge kaynaklarıyla sınırlı kalmadığını kanıtladı.

Yeni Civic Sedan’ın tasarımı, sportif karakterini öne çıkarıyor. Önceki nesil ile kıyaslandığında daha geniş, daha uzun ve daha alçak olan yeni Civic Sedan kısa ön ve arka aks uzantılarıyla sportif bir duruş sergilerken gergin hatlar yüksek aerodinamik verimliliği destekliyor. Sert hatlara sahip agresif yüz ifadesi, şişkin ve belirgin çamurluk kuşakları ve köşeli tasarıma sahip hava girişleri yeni Civic Sedan’ın sportif karakterine vurgu yapıyor.

Tamamen yeni iç mekandaki alçak oturma pozisyonu sürücüye daha sportif bir his sağlarken aynı zamanda otomobille daha iyi bir bağ kurmaya yardımcı oluyor. Bilgi ve eğlence sistemi Honda Connect’in ikinci nesli yolculukları daha eğlenceli hale getirmek adına Apple CarPlay ve Android Auto desteği sunuyor.

Şekerpınarlı Honda Civic Sedan Paris’te

1,6 litre i-VTEC motor, yeni Civic Sedan’da 6 ileri manuel ve geliştirilmiş yeni CVT şanzıman seçenekleriyle birlikte sunuluyor. Üstten tek egzantrikli (SOHC) 1,6 litre sıralı 4 silindir tasarımlı, 16 supaplı i-VTEC motor aynı zamanda değişken emme manifolduna sahip. Civic Sedan’ın motoru 6500 devirde 125 PS gücü üretiyor ve 4300 devirde 152 Nm tork sağlıyor. Aynı motor üzerinde, özellikle Türkiye pazarı için özel geliştirilen LPG sistemine sahip Civic Eco, otogaz dönüşümü için özel olarak geliştirilen 1.6 lt’lik motoru ile benzinli bir otomobilin sunduğu performans ve uzun ömürlülüğü, yakıt ekonomisi ve düşük emisyon değerleriyle birleştiriyor.

Yeni Honda Civic Sedan’a 2017 yılının ilk aylarından itibaren yeni VTEC Turbo benzinli motor seçeneği de eklenecek. Dört kapılı beş koltuklu sedan, sıralı dört silindirli 1,5 litrelik VTEC Turbo benzinli motor, manuel ve CVT olmak üzere iki farklı şanzıman ile kombine edilebilirken gücünü ön aksa aktarıyor.

Şekerpınarlı Honda Civic Sedan Paris’te hangi modellerle sahnede?

2016 Paris Otomobil Fuarı’nda yeni Civic Sedan’a ‘hot hatch’ sınıfının temsilcisi Civic Type R ve Civic HB modelleri de eşlik ediyor. Honda Civic HB, İngiltere’deki Honda fabrikasında üretiliyor.

[huge_it_slider id=”12″]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz