Seat yeni Leon’dan ilk görüntüler

0
73

VW Golf 8’in fotoğraflarından sonra şimdi de kardeşi Seat Leon’la ilgili test görüntüleri gelmeye başladı. 7 yıl önce olduğu gibi VW Group yeni MQB platformuna dayanan kompakt modelleri peşpeşe yola çıkaracak. Daha önce yaz aylarına randevu veren yeni Golf için Volkswagen, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’ndan kısa bir süre sonraya Ekim-Kasım 2019’a gün veriyor. Peki yeni Leon ne zaman yola çıkacak?

Seat Leon’da Mart’a özel kampanya!…

Seat yeni Leon 4. jenerasyon olarak MQB platformunda geliştiriliyor. Testlerde görülen Leon, Cupra Formentor konsepti ile benzerlikler taşıyor.

VW Golf 8’in son görüntüleri!

Genel görünüm ve birkaç ana bileşen güncel Leon ile benzerlikler taşıyor tıpkı Golf’te olduğu gibi. Ancak yeni Leon’da sinirli ve keskin hatkar yerine lüks görünümün ağırlık kazanacağını söyleyebiliriz. Leon’un kalite algısının yukarı taşınması gibi bir ihtiyaç var. Peki ürün serisinde neler olacak? Bir yandan Leon HB ile birlikte Leon ST (vagon) üretilmeye devam edecek. Ancak SC modelinin yerini bir sedan modelin alacağı söylentileri ileri düzeyde. Özellikle Meksika gibi pazarlarda görülen talep bunu tetikliyor olabilir.

Seat yeni Leon kokpitte el-Born’dan teknolojiler alacak, el-Born nedir?

Yeni Leon ile birlikte 1.0 TSI ve 1.5 TSI gibi mevcut motorlardan vazgeçilmeyeceğini görüyoruz. Daha iyisi olana kadar 1.6 TDI’da olacak. 2020 yılında ise yeni nesil 2.0 TDI veya plug-in hibrit sistemin hizmete alınması bekleniyor.

Sözkonusu Leon olunca Cupra modelleri de mutlaka gündemde olacak. Leon FR ise tekrar 200 beygir gücünde yola çıkacak. VW Group, yeni Leon’u Golf 8’den önce lanse edemezse 2019 sonunda ya da 2020 başında günyüzüne çıkaracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here