Seat Leon modeline de 1.0 lt motor geliyor

İspanyol kanı Seat ailesinin üyelerinden biri olan Leon, tasarımında ve teknolojisinde yapılan güncellemelerle makyajlandı.

Yenilenen Seat Leon’un motor seçenekleri arasına 2 yeni makina katıldı. Seat Leon modeline de 1.0 lt motor geliyor.
Dış tasarımında iri ön ızgaranın konumlandığı yeni Seat Leon bu sayede “daha büyük gösterecek.”

Ön ve arka farları, Seat’ın yeni SUV’u Ateca’nın LED farlarıyla değiştirilen yeni Leon, 2017 yılının ilk aylarından itibaren Türkiye’de de yollara çıkacak.

Türkiye’deki Seat satışlarının yüzde 55’ini oluşturan Leon’un makyajlı hali dış tasarımında çok fazla değişiklikler içermiyor. En önemli değişiklik Seat Leon modeline de 1.0 lt motor geliyor şeklinde özetlenebilir.

İç malzeme kalite algısı artırılıyor

İç malzeme kalitesi artırılan Seat Leon’da yeni koltuk döşemeleri, yeni kapı kolları, elektrikli el freni, 6.5 inç’ten 8 inç’e terfi eden dokunmatik ekranı ve ortam aydınlatması dikkat çekiyor.

Yeni Seat Leon’da asıl değişiklikler motorun altında gizli. Kuzenleri Audi A3 ve Volkswagen Golf modellerinde kullanılan 115 beygirlik 1.0 litrelik üç silindirli turbo motor artık Leon’un da kalbinde yer alacak.

Kuzenleri aynı platformda yükselen Seat Leon’da ayrıca 115 beygir güç üreten 1.6 litrelik dizel motor seçeneği de bulunacak. Otomobilin şanzıman seçenekleri yine beş ileri manuel, altı ileri manuel ve DSG olarak sıralanıyor.

Henüz kesin olarak netleşmese de Seat Leon’un Cupra versiyonunda da 296 beygir güç üreten 2.0 litrelik turbo motorun yer alacak gibi görünüyor.

 

Seat Ateca foto galeri

Yeni Renault Clio Türkiye yollarında

 
 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz