Seat Alhambra özel siparişle ithal edilmeye başladı

0

Tüm Ailenin Keyfini Süreceği Teknoloji: SEAT Alhambra

SEAT’tan, aktif bir yaşam tarzını benimseyenler, geniş aileler ve iş amacıyla uzun yollar katedenlerin ihtiyaçlarına yeni bir çözüm ortağı: SEAT Alhambra satışa sunuldu.

SEAT, aktif ve sportif yaşam tarzını benimseyen otomobil tutkunlarına ideal bir partner sunuyor: Yeni Alhambra. Boş zaman, iş ve hobiler için sunduğu geniş alanıyla aile yaşamının beklentilerini de en iyi şekilde karşılayan Yeni Alhambra, iş amaçlı kullanıcıların ihtiyaçlarını da fazlasıyla karşılıyor.

SEAT’ın sportif tarzını yansıtıyor

SEAT Alhambra’nın tasarımı, ilk bakışta dinamiklerinin açıkça fark edilmesini sağlıyor. Geniş, gergin orantılar ve açık çizgiler, güçlü bir görünüm ortaya koyuyor. Ok tasarım felsefesinin etkisindeki motor kaputu, karakteristik ızgara ve yine ok tasarımı taşıyan ön kısmıyla bu MPV, SEAT ailesinin bir parçası olduğunu hemen belli ediyor. Güçlü tavan spoyleri, arka bölümün aşağıya doğru tarama efekti ve geniş far kümeleri aracın arka kısmına hâkim.

Başarısı kanıtlanmış motor yenilikleri

Çekici dış tasarımının yanısıra baştan aşağı geliştirilmiş ve en son teknolojiyle donatılmış tamamen yeni bir araç olan Alhambra’da yenilikler motorda da kendini gösteriyor. Kapsamlı ileri teknoloji ürünü donanımı, güçlü performansı sıra dışı verimlilikle harmanlayan Alhambra, Türkiye’de 1.4 lt TSI 150 hp 6 ileri DSG motor seçeneği ve Style donanım paketiyle ve 80 bin TL tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla müşterilerin özel siparişleri ile satışa sunuluyor. 150 hp gücündeki ve altı ileri DSG şanzımanla donatılmış 1.4 TSI motor, 240 Nm tork sağlarken, hareketsiz halden 100 km/s hıza 9,9 sn’de ulaşıyor. SEAT verimlilik paketi kapsamında enerji geri kazanım sistemi ile otomatik start / stop (Çalıştır – durdur) sistemiyle donatılmış olan Alhambra, 100 kilometrede ortalama 7,6 litre yakıt tüketirken, ortalama 178 g/km’lik bir CO2 emisyon değerine sahip.

Boyutlarıyla ideal çözümler sunuyor

Çok yönlü bir MPV için ideal bir formata sahip olan Alhambra, 4,85 metre uzunluğu ile önceki modelden 22 santimetre daha uzun. Genişlik itibarıyla ek bir 9 santimetre kazanan aracın genişliği 1,90 metreye ulaşmış. Bu ölçüleriyle, üçüncü oturma sırasında yetişkinler için dahi geniş bir mekan sunan Alhambra, opsiyonel olarak sunulan elektrikli kayar kapılarıyla tüm koltuklara kolayca erişilmesine de imkan tanıyor. SEAT Alhambra, akıllı ve yüksek düzeyde değişken koltuk konseptiyle öne çıkıyor. Türkiye’de satışa sunulan yedi koltuklu versiyonda yeni “EasyFold (Kolay Katlanma)” sistemiyle ikinci ve üçüncü sıradaki koltuklar tek bir hareketle araç zemininin içine çekilerek, pratik, düz bir yükleme alanı meydana getiriliyor. Ayrıca ikinci koltuk sırası da yanlardan yerleştirilebiliyor ve entegre çocuk koltukları da isteğe bağlı donanım olarak alınabiliyor.

5 Yıldızlı Güvenlik

Emniyetli aile kullanımı için son derece yüksek bir güvenlik sunan Alhambra, zorlu Euro NCAP güvenlik performansı değerlendirmesinde aldığı beş yıldızlık performansıyla da bunu kanıtlıyor. Yetişkin koruma, çocuk güvenliği ve yaya koruma alanlarında elde ettiği sonuçlarla kategorisindeki en güvenli araçlar arasına yerleşen Alhambra, 100 üzerinden yapılan değerlendirmelerde 96 puan alarak yetişkin koruması alanında ulaşılması güç bir başarıya imza attı. Ön, arka ve yan çarpmalarda sürücü ve ön yolcu için mümkün olan en iyi puanları alan Alhambra, karoser yapısının sağlamlığı, standart olarak sunulan ön, yan ve baş hava yastıkları ve sürücü tarafındaki diz hava yastığı sayesinde tüm aile için çok yüksek düzeyde bir güvenlik sunarak, araçta seyahat eden çocukların korunması konusunda da çok iyi sonuçlar elde etti.

Konfor, kalite ve güvenlik standart

Türkiye’de Style donanım seviyesinde alınabilen Alhambra’da dönüşe duyarlı ön sis farları, tavan rayları, 16 inç alüminyum alaşım jantlar, ön ve arka park sensörü, elektrikli, ısıtmalı, katlanabilir yan aynalar, yol bilgisayarı, soğutmalı torpido gözü, 3. sıra koltuklar (toplam 7 koltuk), Cruise Control (Hız Sabitleme Sitemi), yağmur sensörü, otomatik yanan farklar, elektrikli ön/ arka camlar, direksiyondan kumandalı Radyo / CD / MP3 Çalar, 8 hoparlör, deri direksiyon ve vites topuzu, direksiyondan kumanda edilebilen vites sistemi, ABS, sürücü tarafında bir diz hava yastığı da dâhil olmak üzere yedi hava yastığı, arka kapılarda elektrikli çocuk kilitleri ve lastik basıncı izleme sistemi ile römork dengeleme işlevli ESP denge programı olmak üzere kapsamlı güvenlik paketi standart olarak sunuluyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here