Seat 3 yıl çalıştı bakın ortaya ne çıktı!

İspanyol otomobil üreticisi Seat, geleceğin otomobillerinde kullanacağı renkler üzerinde çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Seat 3 yıl çalıştı bakın ortaya ne çıktı. Yeni tonlar yaratmak için çalışan Renk ve Trip Ekibi, müşterilerin ilgisini çekerek satın alma kararı verdirebilecek renkleri bulma için 100’den fazla farklı formülasyon ve test yapıyor.

Seat’ın Renk ve Trim departmanının başındaki Jordi Font şöyle açıklıyor: “Bizim işimiz bir otomobil belli bir renk serisiyle üretilmeden üç yıl önce başlar. Önce, geleceği etkileyecek trendleri yakından inceleriz ve ardından, hangi renk yelpazesi üzerine odaklanacağımıza karar verdiğimizde farklı formülasyonlar hazırlarız ve testler yaparız.”

1.000 litre boya

Bir rengin üretiminin uygun olup olmadığına karar vermeden önce 100’ün üzerinde formülasyon hazırlanıyor. Hiçbir şeyin şansa bırakılmadığı bu uzun süreçte, yapılan denemeler aylar süren çalışmaların ardından başlıyor. Rengin otomobil üzerindeki sonuçlarını görmek için 1.000 litreden fazla boya kullanılıyor. Bunu, boyanın güneş ışığında ve gölgede nasıl yansıdığını analiz etmek için yapılan testler izliyor. Eşit ve pürüzsüz bir finisaj sağlamak ve tüm hava koşullarına dayanmasını garantilemek için her otomobile yedi kat boya vuruluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz