Satış rekorunu kıracak

 

Citroen, satışa sunduğu yeni modeli C4 Picasso ile 3 bin adet yıllık satışla sınıf liderliğine oynamayı planlıyor. Marka, yılsonuna kadar gerçekleştireceği toplam 32 bin 500 adetlik satışla tarihi satış rekorunu kırmaya hazırlanıyor. Citroen’in monospace segmentinde yer alan C4 Picasso'nun yeni versiyonu 68 bin 800 liradan başlayan fiyatla bayilerdeki yerini aldı. Eski versiyona göre, boyutları küçülse de iç mekan genişliği artan Picasso, Led'li farları, geniş ön camı ve yüksek tasarımıyla sınıfının en dikkat çekici modellerinden biri olarak öne çıkıyor. İlk etapta 5 kişilik versiyonu ithal edilen aracın, 7 kişilik versiyonu yıl  sonuna doğru pazara sunulacak. Sadece 1.6 lt, 115 beygirlik HDI dizel motorla ithal edilen araç, 100 km'de 4 lt yakıt tüketiyor. 

 

Sektör rekor kırabilir

Citroen’in Türkiye Distribütörü Baylas Otomotiv Genel Müdürü Bahattin Tatoğlu, bu yıl 32 bin 500 araçla şirket tarihinin en yüksek satışına ulaşmayı planladıklarını söyledi. C-Elysee’ye beklentilerin üzerinde talep aldıklarını, yıl sonuna kadar 13 bin araç satacaklarını kaydeden Tatoğlu, şöyle devam etti: “Dünyada en fazla C-Elysee ülkemizde satılıyor. Cezayir bizi takip ediyor. Citroen’in geçen yıl pazar payı yüzde 3,9’du. 2013’te 4,0-4,2 pazar payı hedefliyoruz. Marka olarak tarihi satış rekorumuzu kıracağız." diye konuştu.

Öte yandan Türkiye’deki binek otomobil satışlarının yılın ilk 8 ayında yüzde 20 artışla, 308 bin adede ulaştığını kaydeden Tatoğlu “Hafif ticari araç kan kaybediyor ama binek otomobil yükselişte. Son 3 ayda bu tempo sürürse binek otomobilde rekor gelir. 2011’de 593 bin oto satışıyla tüm zamanların en yüksek satışına ulaşılmıştı. 2013 de tarihi yıllardan biri olacak. Ancak, eldeki stoklar rekorun kırılıp kırılmayacağını belirler” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz